Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Kas ir ETF?

Lasīšanas laiks: 5 minūtes

Šajā rakstā noskaidrosim, kas ir ETF, kas ir ETF akciju tirgū un kā labāk tirgot ETF, kā arī atklāsim ETF priekšrocības un trūkumus un to, kāpēc profesionāli un arī privāti klienti izvēlas ETF tirdzniecību ar un bez kredītpleca.

Biržā tirgoti fondi

Kas ir ETF?

Biržā tirgotie fondi (Exchange-traded funds - ETF) ir tirgojami vērtspapīri, kas atspoguļo indeksu, izejvielu, valūtu, obligāciju vai aktīvu grozu cenas dinamiku un ar brokeru kompāniju vai biržu starpniecību ETF ir iespējams pirkt vai pārdot. Šiem fondiem pieder attiecīgais aktīvs un tas tiek sadalīts daļās, kas tiek tirgotas kā parastas akcijas akciju biržās. ETF uzbūves modelis ļauj atvērt īsās pārdošanas jeb SELL pozīcijas, sniedz iespēju atsevišķās valstīs nemaksāt īstermiņa kapitāla pieauguma nodokli, kā arī palielināt pirkstpēju ar kredītplecu.

Biržā tirgotie fondi ir salīdzinoši nesen radīti jauni finanšu produkti, kurus aizvien vairāk pieprasa investori ar nelielu investīciju kapitālu. ETF piemīt daudz priekšrocību un, rūpīgi izvēlēti, var būt lielisks veids kā sasniegt investīciju mērķus. Kā produkts ETF tika ieviesti 1993. gadā un sākotnēji tas bija plaši pazīstams ar "ticker" simbolu jeb slīdrāža saīsinājumu SPY jeb Spiders, kurš kļuva par visvairāk tirgotāko ETF vēsturē. ASV biržās vien ir (pieejami) gandrīz 1000 ETF produktu ar kopējo kapitalizāciju ap 1 triljonu ASV dolāru. Admiral Markets piedāvā iespēju tirgot ar vairāk kā tūkstots reālu akciju un ETF, kā arī vairāk kā 300 ETF CFD.

Kas ir ETF tirdzniecība?

Tāpat kā biržā kotētu uzņēmumu akcijas, ETF var tikt pirkti un pārdoti biržas darba laikā, un tiem ir savs "ticker" simbols. Atškirībā no uzņēmumu akcijām, biržā tirgotu fondu akciju skaits ik dienas var mainīties, atšķirībā no uzņēmumu akcijām, ETF akciju skaits var ik dienas mainīties, jaunu akciju izdošanas vai esošo akciju izpirkšanas rezultātā.

Biržā tirgoto fondu cenu nosaka pamatā esošo vērtspapīru vērtība, ņemot vērā ETF tehnisko iespēju emitēt un izpirkt akcijas. Tā kā biržā tirgoti fondi tika radīti privātiem investoriem, institucionāli investori tāpat pārvalda ETF instrumentu likviditāti un funkcionalitāti, pērkot un pārdodot to vienības.

ETF cenai novirzoties no pamatā esošā vērtspapīra vērtības, institūcijas izmanto arbitrāžas sistēmu ar kuras palīdzību,''spēlējot'' uz ETF daļu skaitu, palielina vai samazina ETF cenu. Biržā tirgotie fondi var būt izcila investīciju izvēle, jo tos var tiešsaitē pirkt un pārdot, tāpat kā akcijas, tiem ir zemas administrēšanas izmaksas un to popularitāte strauji aug.

ETF tirdzniecības priekšrocības

  • Nodokļu optimizācija - investori var efektīvāk pārvaldīt kapitāla pieauguma nodokļa maksājumus.
  • Mazākas izmaksas - lai gan administrēšanas izmaksu parasti nav, brokera komisija tāpat var tikt piemērota.
  • Pērc un pārdod jebkurā dienas laikā - darījumi ar ETF var tikt veikti arī pēc tirgus slēgšanas.
  • Tirdzniecības darījumi - tā kā ETF tiek tirgoti līdzīgi akcijām, investori var izvietot dažādus tirdzniecības orderus, kas nav pieejami, tirgojot kopfondus (limit orders, stop-loss orders, buy-on-margin orders u.c.).
  • Zemāks risks - biržā tirgoto fondu investīciju risks jeb beta risks ir sadalīts starp vairākiem aktīviem nevis vienu uzņēmumu.

ETF tirdzniecības trūkumi

  • Norēķinu kavēšanās - ETF pārdošanas gadījumā norēķins var ilgt divas dienas un tehniski nozīmē, ka investora līdzekļi līdz divām dienām var nebūt pieejami atkārtotai investēšanai.
  • Likviditātes trūkums - dažiem biržā tirgotiem fondiem ir augstāks spreds, jo tie nav ļoti populāri, kas nozīmē, ka darījumu izmaksas varētu būt paaugstinātas, kaut gan to pašu varētu teikt par mazu, reti tirgotu kompāniju akcijām.
  • Neatbilstības arbitrāžā - lai gan ETF cenas samērā labi seko līdzi pamata aktīvu cenām, var būt neatbilstības.
  • Tirdzniecības izmaksas - ja investīcijas ir retas vai ar mazu apjomu, investējot tieši konkrētajā pamata aktīvā, iespējams panākt mazākas izmaksas.

ETF tirdzniecība ar kredītplecu

Atsaucoties uz Investopedia, biržā tirgotie fondi var izmantot finanšu instrumentu atvasinājumus un parāda kapitālu, lai palielinātu pamata indeksa ienesīgumu. Šie fondi tiecas uzturēt konstantu kredītpleca attiecību investīcijas laika posmā, piemēram, 2:1 vai 3:1. Izmantojot iepriekšminēto, šādi fondi palielina pamata aktīva ienesīgumu.

Nedrīkst aizmirst, ka daži ETF var radīt nevēlamus rezultātus, ja tiek turēti pārāk ilgu laika posmu. Ņemot vērā šo fondu matemātiskās īpatnības, to ilgtermiņa sniegums var nesakrist ar pamata aktīvu, it īpaši, to, kuri ir radīti inversi sekot aktīviem. Uzsākot ETF tirdzniecību ir pilnīgi normāli pieļaut mazas kļūdas, tās gadās arī profesionāliem treideriem.

Vissvarīgākais ir saglabāt kontroli. Lielākā daļa sekmīgu ETF treideru ir stipra mentālā disciplīna darīt visu, kas iespējams savos spēkos un ļaut ienesīgākajām pozīcijām pelnīt vairāk, tajā pašā laikā nekad neriskējot ar vairāk kā 5%-10%, it īpaši, ja tirgi ir nemierīgi. Pastāv arī ETF tirdzniecības sistēmas un ETF swing tirdzniecības stratēģijas, piemēram, swing trading jeb cenas kustības cikla tirdzniecība, asset allocation jeb aktīvu sadale un dažādas hedžēšanas stratēģijas.

Sāc tirdzniecību

Pilnveidojat savas zināšanas

Par Admiral Markets

Admiral Markets investīciju uzņēmumi, kuri darbojas zem Admiral Markets preču zīmes, ir vadošie tiešsaistes finanšu instrumentu tirdzniecības pakalpojumu sniedzēji un piedāvā Forex, indeksu, izejvielu, akciju, obligāciju un kriptovalūtu CFD tirdzniecības investīciju pakalpojumus.

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 84% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.