Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
 • Kredītplecs līdz pat:
  1:500 klientiem ar statusu "Privāts klients",
 • Volatilitātes aizsardzība
 • Konta negatīvās bilances politika
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
 • Kredītplecs līdz pat:
  1:30 klientiem ar statusu "Privāts klients",
  1:500 klientiem ar statusu "Profesionāls klients",
 • FSCS aizsardzība
 • Negatīvās bilances aizsardzība
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
 • Kredītplecs līdz pat:
  1:30 klientiem ar statusu "Privāts klients",
  1:500 klientiem ar statusu "Profesionāls klients",
 • Garantiju fonds
 • Negatīvās bilances aizsardzība
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
 • Kredītplecs līdz pat:
  1:30 klientiem ar statusu "Privāts klients",
  1:500 klientiem ar statusu "Profesionāls klients",
 • ICF aizsardzība
 • Negatīvās bilances aizsardzība
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Labāko "Blue Chip" akciju tirdzniecības ceļvedis

Lasīšanas laiks: 8 minūtes

Vai zināt kā blue-chip kompānijas un to akcijas var ietekmēt jūsu investīcijas? Šajā rakstā sniegsim atbildes uz šo jautājumu. Aplūkosim labākās blue-chip akcijas tirgū, tostarp apskatīsim labākās Eiropas un Lielbritānijas blue-chip akcijas, blue-chip akciju augstākās dividendes un vispār investīcijas blue- chip akcijās kopumā.

"Blue chip" kompānijas – kas un kā?

Tikai nedaudzas kompānijas vai to akcijas var tikt patiesi atdzītas par augstas kvalitātes "blue-chip" akcijām, taču, pirms atbilstības kritēriju izskaidrošanas, noskaidrosim paša jēdziena "blue-chip" jēgu. Tas, vai konkrētā kompānija atbilst jēdzienam blue-chip, atkarīgs no konkrētā investora, jo ir balstīts uz paša investora individuālo vērtējumu. Tomēr, ir vairāki kritēriji, kurus vienprātīgi atzīst visi eksperti.

Šeit būs trīs galvenie kritēriji analizējot kompānijas atbilstību blue-chip statusam:

 • Plaši atpazīstamas – šīs kompānijas ir (nosacīti) labi zināmas plašākai sabiedrībai vai investoram un parasti ir ļoti populāras.
 • Drošas – šo kompāniju akcijas ir relatīvi drošas investīcijām, jo ekonomisko ciklu maiņas laikā viņas parasti noturas samērā labi un arī kompāniju finansiālais stāvoklis ir stabils.
 • Atzītas – šīs akcijas parasti ir iekļautas svarīgākajos ASV vai citos pasaules mēroga akciju tirgus indeksos. Pats par sevi saprotams, ka šie uzņēmumi ir darbojušies gadiem un bieži vien gadu desmitiem.

Galvenā blue-chip kompānijas iezīme ir tās dominance un lielā tirgus daļa attiecīgajā ekonomikas sektorā, kā arī plaša atpazīstamība.

Lai gan nepastāv nekāds blue-chip kompāniju saraksts, tomēr Dow Jones Industrial Average (DJIA) indeksā pārstāvētās 30 kompānijas parasti tiek uzskatītas par šim statusam atbilstošām. Starp visplašāk pazīstamajām DJIA indeksa blue-chip kompānijām var uzskaitīt Apple, Boeing, Caterpillar, Coca-Cola, IBM, Goldman Sachs, Exxon Mobil, Intel,McDonald's, Microsoft, Nike, Visa, Walmart un Walt Disney.

Šīs kompānijas raksturo ļoti augsts tirgus kapitalizācijas līmenis, kas parāda kompānijas kopējo vērtību (akciju skaits reizināts ar akcijas tekošo tirgus vērtību). Kapitalizācijas līmeņi šeit grozās miljardos un var pat sasniegt triljonus ASV dolāru. Apple bija pati pirmā kompānija, kas sasniedza triljonu dolāru vērtību 2018. gadā, nonākot virsrakstos daudzos ziņu avotos visā pasaulē.

bezmaksas apmācība

Investīcijas Blue-Chip akcijās

Pateicoties kompāniju dominējošam stāvoklim tirgū, kapitalizācijas līmenim, izmēram, finansiālajam stāvoklim un spēcīgajai reputācijai, investēšana blue-chip akcijās tiek uzskatīta par drošāko investoru izvēli. Šīs akcijas bieži piedāvā arī stabilu peļņu un dividenžu maksājumus, un reizēm pat stabilu dividenžu pieaugumu. Labākajām blue-chip akcijām ir ilgstoši dividenžu maksājumu vēstures pieraksti.

Daži investori, piemēram, Bens Grehems savā grāmatā "Izglītotais investors" (Ben Graham, "The Inteligent Investor") dod priekšroku 20 gadu ilgiem maksājumu vēstures ierakstiem.

Visas šīs priekšrocības padara blue-chip akcijas vienādi pievilcīgas gan lieliem, gan vidējiem, gan arī maziem investoriem. Tomēr, tas nenozīmē, ka šīs akcijas ir imūnas pret ekonomisko lejupslīdi un recesijām.

WYATT Investment Research veica trīs lielu un labi zināmu ASV kompāniju - AT&T, General Electric (GE), un E.I. DuPont (DP) – akciju vērtību izmaiņu salīdzinājumu ar kopējo akciju tirgu, divu lielāko 20.gs akciju tirgus sabrukumu laikā, kas notika 1929. un 1987. gadā.

Market AT&T GE DP
1929 DJI +/- -40.0% -12.7% -15.9% -15.5%
1987 S&P -28.5% -21.0% -17.4% -18.2%

Avots: WYATT Investment Research

Kā redzams tabulā, galvenā blue-chip akciju priekšrocība ir lielāka noturība krīzes situācijās (mazāks vērtības kritums) un spēja ātrāk atjaunot zaudēto vērtību. Trim aplūkotajām kompānijām bija nepieciešami tikai divi gadi, lai to akciju vērtība pēc 1987. gada tirgus sabrukuma atgrieztos pirms-krīzes cenu līmenī.

Avots: Business Insider. Šis cenu grafiks attēlo akciju tirgus attīstību no 1927. līdz 1932. gadam, ieskaitot akciju tirgus sabrukumu laikā no 1929. līdz 1932. gadam.

Lai gan blue-chip akcijas ir stabilākas un noturīgākas, tas neizslēdz iespēju "izkrist" no DJIA saraksta, tāpat kā ir iespējama jaunu kompāniju parādīšanās indeksā. Turklāt nav publiski zināmu šādas izvēles oficiālu kritēriju. Vienīgā vadlīnija, ko sniedz DJIA komisija, ir informācija, ka akcija tiek iekļauta indeksā, kad kompānija sasniegusi teicamu reputāciju, demonstrē ilgstošu izaugsmi un izraisa daudzu investoru interesi.

Pēdējo 5 gadu laikā starp nopietnākajām un plašāk zināmajām izmaiņām DJIA sarakstā var pieminēt:

 • 2013. gadu, kad Goldman Sachs, Nike un Visa aizstāja Alcoa, Bank of America un Hewlett-Packard
 • 2015. gadu, kad Apple aizstāja AT&T
 • 2018. gadu, kad Walgreens Boots Alliance aizstāja General Electric

Bezmaksas demo konts

Eiropas vadošās Blue-Chip akcijas

Par ASV Dow Jones Industrial Average Eiropas ekvivalentu varētu uzskatīt Dow Jones EURO STOXX 50 indeksu. Šajā sarakstā ir pārstāvētas visplašāk pazīstamo Eiropas kompāniju blue- chip akcijas. Indekss ietver Eiropu kopumā, Eirozonu un Austrumeiropu.

Ja ir interese par blue-chip akciju tirdzniecību, izmēģiniet akciju CFD tirdzniecību pie Admiral Markets. Jūs varat tirgot pasaulē pazīstamāko blue-chip akciju CFD un pelnīt uz kustībām jebkurā virzienā. Admiral Markets sniedz iespēju tirgoties ar visdažādāko kompāniju akcijām no visas pasaules, tai skaitā Apple, BT, CitiGroup, Google, Facebook un daudzas citas!

Šeit ir Dow Jones EURO STOXX 50 indeksa 15 vērtīgāko kompāniju saraksts, secība ir izvēlēta atbilstoši tās % vērtībai indeksā:

 1. Total(TOTAL SA) no Francijas ar 6.8%;
 2. Telefonica (TEF) no Spānijas ar 4.8%;
 3. E.ON (EAON) no Vācijas ar 4.1%;
 4. BCO Santander (SAN) no Spānijas ar 4.1%;
 5. Sanofi-Aventis no Francijas ar 3.9%;
 6. Engie SA (ENGIE) no Francijas ar 3.5%;
 7. Volkswagen AG (VOW) no Vācijas ar 3.5%;
 8. ENI (E) no Itālijas ar 3.3%;
 9. BNP Paribas (BNP) no Francijas ar 3.2%;
 10. Nokia (CPH) no Somijas ar 3.1%;
 11. Orange SA (ORA) no Francijas ar 2.9%;
 12. Deutsche Telekom (DTE) no Vācijas ar 2.7%;
 13. Siemens (SIE) no Vācijas ar 2.7%;
 14. Bayer (BAYN) no Vācijas ar 2.45%;
 15. BCO Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) no Spānijas ar 2.4%.

Neviens nezina, vai šie uzņēmumi vēl būs vadošo 15 sarakstā pēc dažiem gadiem, un vai visiem šiem uzņēmumiem izdosies izkļūt no nežēlīgajām finanšu un ekonomikas vētrām bez zaudējumiem, taču droši var teikt, ka šie Eiropas uzņēmumi ir nobrieduši un labi zināmi industrijas līderi.

Investoriem noteikti ir vērts apsvērt sava investīciju portfeļa papildināšanu ar šīm akcijām. Arī treideriem šīs akcijas var būt interesantas, par cik uzrāda tendenci samazināt tirgojamo akciju apjomu un palielināt volatilitāti, kas savukārt paver durvis plašākām darījumu iespējām.

Forex un CFD tirdzniecība

Lielbritānijas vadošās Blue- Chip akcijas

Britu blue-chip akcijas ir iekļautas FTSE 100 indeksā, kas ir abreviatūra no Financial Times Stock Exchange. Indeksa sarakstā ir 100 Lielbritānijas kompānijas ar lielāko tirgus kapitalizācijas vērtību.

Šeit ir saraksts ar desmit uzņēmumiem, kas ir tipiski piemēri Lielbritānijas blue-chip akcijām:

 1. Royal Dutch Shell(RDSA)
 2. BP(BP)
 3. HSBC(HSBC)
 4. Vodafone Group(VOD)
 5. GlaxoSmithKline(GSK)
 6. Rio Tinto Group(RIO)
 7. Royal Bank Of Scotland Group(RBS)
 8. Anglo American(AAL)
 9. British American Tobacco(BATS)
 10. Genel Energy PLC(GENL)

Labākās Blue-Chip akcijas 2018. gadā

Ir neskaitāmi padomi, kurus varētu ņemt vērā, meklējot vislabāko kompāniju akcijas. Lai gan šie saraksti paši par sevi ir interesants informācijas avots, un piedāvā vērtīgus sākumpunktus blue-chip akciju meklējumos, mēs noteikti neiesakām akli sekot Top 5 vai Top 10 sarakstu ieteikumiem.

Labākais veids, kā izvēlēties piemērotas akcijas, ir pašam veikt rūpīgu izpēti, kas balstīta uz kritērijiem, kuri jums šķiet svarīgi sabalansēta investīciju portfeļa izveidei vai atbilst izvēlētajai tirdzniecības stratēģijai.

Šeit norādītas 3 blue-chip kompāniju akcijas, kurām būtu vērts pievērst uzmanību.

1. Cognizant Technology Solutions (NASDAQ: CTSH).

Šis uzņēmums sniedz konsultācijas par tehnoloģijām un pakalpojumiem, kas, šķiet, ir daudzsološs lauks, ņemot vērā mākslīgā intelekta, mākoņdatošanas un robotikas pieaugošās tendences

2. Boston Scientific Corporation(NYSE: BSX). Šī firma ir līderis medicīna iekārtu jomā. Uzņēmumam ir plašs piedāvājumu klāsts, jo īpaši ņemot vērā to, ka 21. gadsimtā ASV, Eiropā un dažās Āzijas valstīs spēcīgi turpināsies iedzīvotāju novecošanas tendence

3. Ecolab(NYSE: ECL).

Šī firma koncentrējas uz ūdens un notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijām un tīrīšanas pakalpojumiem. Uzņēmums pastāvīgi piedāvājis dividenžu pieaugumu 26 gadus pēc kārtas.

Blue-chip akcijas ar augstākajām dividendēm

Lai arī par šo tēmu internetā netrūkst ieteikumu, tomēr svarīgi ir vienmēr veikt katras akcijas rūpīgu izpēti, īpaši meklējot lielāku atdevi no dividendēm. Bieži augstāka dividenžu likme norāda uz mazāku akcijas vērtības pieaugumu, tomēr ir dažas blue-chip akcijas, kas spēj piedāvāt interesantu kombināciju, kurā diezgan labas dividenžu likmes apvienojas ar apmierinošu akcijas vērtības pieaugumu. Zemāk norādītas četras blue-chip akcijas, kas spēj šādu kombināciju piedāvāt.

Dzīvnieku zāļu un vakcīnu ražotājs: Dividendes ienesīgums: 0.6% Dividenžu pieaugums : 49.4%

Vērtības pieaugums kopš gada sākuma: 20.0%

Veselības apdrošināšanas kompānija: Dividendes ienesīgums: 1.4% Dividenžu pieaugums: 28.0%

Vērtības pieaugums kopš gada sākuma: 14.9%

Elektronisko maksājumu nodrošinātājs: Dividendes ienesīgums: 0.5%

Dividenžu pieaugums: 40.1%

Vērtības pieaugums kopš gada sākuma: 30.8%

Pusvadītāju ražotājs: Dividendes ienesīgums: 0.2%

Dividenžu pieaugums: 21.3%

Vērtības pieaugums kopš gada sākuma: 26.5%

Avots: Dividenžu pieauguma tempi un vērtības pieaugums kopš gada sākuma uz 2018. gada 31. jūliju. Dividenžu pieauguma temps ir vidējais gada pieaugums pēdējo 5 gadu laikā.

Akciju tirdznieciba

Lasiet arī:

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 85% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.