Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Iepazīstiet Trīs ekrānu tirdzniecības sistēmu

Lasīšanas laiks: 7 minūtes

Trīs ekrānu sistēma

Aleksandra Eldera Trīs ekrānu (Triple Screen) tirdzniecības sistēma pirmo reizi tika minēta 1986. gadā rakstā žurnālā Futures. Kā līdzekli pretrunīgu tirdzniecības signālu filtrācijai, tā izmanto vairākus indikatorus. Elders apgalvoja, ka neviens indikators atsevišķi nespēj korekti un konsekventi analizēt sarežģītos finanšu tirgus. Viņš norādīja, ka dažādi indikatori vienā tirgū var sniegt pretējus signālus.

Lai censtos atrisināt šo problēmu, Trīs ekrānu tirdzniecības sistēma katru potenciālo darījumu pakļauj trim pārbaudījumiem. Darījumi, kas iztur visus trīs testus, sniedz lielākas cerības uz peļņu, nekā tie, kas kādu no šiem testiem nav izturējuši.

Tātad, kā šī metode darbojas? Izpētīsim detalizētāk!

Trīs ekrānu sistēmā izmantotie indikatori

Tehniskajā analīzē tā ir vispārpieņemta teorija, ka indikatori, kas seko tendencei, nedarbojas korekti, kad tirgus atrodas diapazonā. Šādos apstākļos labi strādā oscilatori, savukārt trenda indikatori piemēroti tikai tirgos ar izteiktu tendenci.

Trīs ekrānu tirdzniecības sistēma iekļauj sevī gan tendencei sekojošus indikatorus, gan oscilatorus, tādējādi izmantojot abu šo indikatoru veidu stiprās puses.

Aleksandrs Rejs kā oscilatorus ieteica izmantot Spēka indeksu un Elder-ray. Vēl no oscilatoriem viņš ieteica Stochastic un Williams, kas ar šo sistēmu varētu labi darboties.

Kad runa ir par konfliktējošiem signāliem, pastāv vēl viena problēma – tendence tiešām ir atkarīga no tā, kādus laika periodus skatāmies. Piemēram, ja skatāmies dienu grafikus, tendence var būt augšupejoša, savukārt stundu grafikā tā var doties lejup. Trīs ekrānu tirdzniecības sistēma paredz vienlaicīgi sekot līdzi trim laika periodiem un to tendencēm.

Un tie ir:

  1. Ilgtermiņa tendence — tā sauktais paisums
  2. Vidēja termiņa tendence — tā sauktais vilnis
  3. Īstermiņa tendence — tiek salīdzināta ar sīku ūdens viļņošanos.

Šie laika periodi jāizvēlas tā, lai jūsu ierastais tirdzniecības laika periods sakrīt ar vidējo. Šī sistēma sākotnēji tikusi izstrādāta, kā vidējo laika periodu izmantojot dienu (D1) grafiku. Līdz ar to, ilgtermiņa tendence jāskatās augstākos grafikos, šajā gadījumā tie būtu nedēļu (W1) grafiki. Savukārt īstermiņa tendences vērosim par D1 zemākā grafikā, tas būtu H4 vai H1. Šai dažādo laika periodu koncepcijai trīs ekrānu sistēmā ir būtiska loma. Par to tad arī runāsim nākamajā sadaļā.

Bezmaksas apmācība

Trīs ekrānu sistēmas tirdzniecībā izmantotā metode

Кā jau liecina pats sistēmas nosaukums, tirdzniecībai tiek izmantoti trīs ekrāni:

Tie ir:

  1. Pirmais ekrāns analizē grafiku, kurš ir lielāks par to, kurā plānojat tirgot. Tas ar trenda indikatora palīdzību nosaka tendences virzienu.
  2. Otrais ekrāns izmanto oscilatoru grafikā, kuru vēlaties analizēt, lai identificētu korekciju, kas būtu pretēja lielākā grafika tendencei. Tas tiek darīts ar mērķi panākt pēc iespējas labāku ieejas punktu.
  3. Trešais ekrāns analizē smalkākās tirgus pulsācijas un, ar atlikto orderu palīdzību, meklē īstermiņa impulsus tendences virzienā.

Trīs ekrānu tirdzniecības sistēma jebkurā atvērtajā pozīcijā izmanto Stop-loss. Elders pirkšanas darījumiem ieteica izvietot Stop-loss vienu punktu zem šī brīža vai iepriekšējās sveces (atkarībā no tā, kura no tām ir zemāka). Attiecīgi pārdošanas darījumiem stops būs vienu punktu virs šī brīža vai iepriekšējās sveces, (atkarībā no tā, kura ir augstāka).

Pirmais ekrāns

Pirmais ekrāns pēta situāciju lielākā mērogā. Kā jau iepriekš minējām, tam grafikā, kurš ir par vienu laika periodu lielāks, nekā periods, kurā vēlaties tirgot, tiek izmantots trenda indikators. Sākotnēji trīs ekrānu sistēma lielāka mēroga tendences virziena noteikšanai nedēļu grafikā izmantoja MACD indikatoru. Taču jūs varat šim nolūkam izmantot jebkuru trenda indikatoru, kurš jums šķiet piemērotāks.

Viens no labākajiem veidiem, kā noteikt sev piemērotāko indikatoru, ir eksperimentēt demo kontā. Tirdzniecība bez riska demo kontā ar izmēģinājumu un kļūdu metodi, izmantojot reālās cenas, ļaus jums uzzināt, kas darbojas un kas – nē.

Tiklīdz pirmais ekrāns identificē lielākā mēroga cenu virzienu, tas kļūst par vienīgo virzienu, kurā būs atļauts tirgot, pētot tuvāk otro ekrānu. Tāpēc, ja jūsu trenda indikators norāda uz augošu trendu, jūs varat tikai pirkt. Savukārt, ja tas liecina par krītošu trendu, jūsu vienīgā iespēja ir pārdot.

Otrais ekrāns

Tiklīdz mēs noskaidrojam virzienu, ķeramies pie pretēja virziena korekcijas meklējumiem vidējā grafikā, kas palīdzēs rast izdevīgāku ieeju darījumā. Pieņemsim, jūs kā vidējo laika intervālu izskatāt dienu grafiku, savukārt nedēļu grafiks rāda, ka lielāka mēroga tendence ir augoša. Tātad tagad jāmeklē kritums dienu grafikā, kurš dos iespēju nopirkt izdevīgāk.

Mēs to darītu, meklējot mūsu izvēlētā oscilatora pirkšanas signālu dienu grafikā. Jebkuri pārdošanas signāli šajā gadījumā tiek ignorēti, jo augošais trends no pirmā ekrāna tos jau ir atfiltrējis.

Trešais ekrāns

Tiklīdz saņemam apstiprinājumu no pirmā un otrā ekrāna: respektīvi, kad lielākais trends ir augošs, savukārt vidējā ekrānā oscilatora kritums signalizē par iespējamu pirkšanas darījumu, mēs pārejam pie trešā ekrāna. Izskatīsim faktiskus piemērus MetaTrader 4 grafikos.

MT4 Supreme Edition

Trīs ekrānu sistēma MetaTrader 4 programmā

Par cik sākotnēji sistēma tika paredzēta lielāko kustību noteikšanai nedēļu grafikos un korekcijām dienu grafikos, tad tie arī būs laika periodi, kurus mēs izskatīsim piemēros. Zemāk parādīts MACD indikatora pielietojums ar noklusējuma iestatījumiem EUR/USD nedēļas grafikā MT4 programmā:

EURUSDWeekly-Triple-MACD.png

Avots: MetaTrader 4 programma, cenas no Admiral Markets, EUR/USD nedēļu grafiks no 2015. gada 12. jūlija līdz 2017. gada 29. oktobrim.

MACD histogrammas slīpums, kas redzams zem cenu grafika, liecina par tendences virzienu. Slīpums uz augšu liecina par augošu trendu, savukārt slīpums uz leju – par krītošu. Pirkšanas signāls ir tad, kad indikators zem savas līnijas pagriežas uz augšu. Pārdošanas signāls – kad indikators no centrālās līnijas pagriežas uz leju.

2017. gada maijā mēs redzam, ka MACD šķērso ass līniju uz augšu (tas notiek 2017. gada 5. maijā). Šo periodu izmantosim mūsu piemēram un ķersimies pie otrā ekrāna. Izmantojam dienu grafiku kā vidējo laika periodu. Zemāk redzams EUR/USD dienu grafiks ar diviem oscilatoriem:

Triple-trading-EURUSDDaily-oscillators.png

Avots: MetaTrader 4 programma, cenas no Admiral Markets, EUR/USD dienu grafiks no 2017. gada 23. marta līdz 2017. gada 29. jūnijam.

Pirmais oscilators – EMA divu dienu spēka indekss. Otrs oscilators – Stohastika oscilators, iestatījumi pēc noklusējuma. Force Index parāda pirkšanas iespējas, kad indikators nolaižas zem ass līnijas, un pārdošanas iespējas, kad tas pakāpjas virs ass līnijas. Stochastic oscilators signalizē par pirkšanas iespējām pārpārdošanas apgabalā (zem 30 līmeņa) un par pārdošanas iespējām pārpirkšanas apgabalā (virs 70 līmeņa).

Par cik apskatāmā nedēļas tendence bija maijā, tad mēs varam ņemt vērā tikai pirkšanas signālus šajā laika periodā. Šajā laikā mums spēka indekss ir zem 0 līmeņa, respektīvi, ja tas bija mūsu izmantotais oscilators, varam pāriet pie trešā ekrāna. Savukārt RSI tajā pašā laikā pārpārdotu stāvokli neuzrāda. Ja mēs izmantotu RSI, mums signāla darījumam nebūtu.

Trešajam ekrānam, ja mēs sekotu Force Index pirkšanas signālam, mēs izvietotu pirkšanas Stop orderi. 2017. gada 5. maijā, kad ieguvām signālu, mēs izvietotu Buy-stop orderi 1 punktu virs 4. maija maksimuma, kas ir 1.1529. Šis līmenis 6. maijā netika sasniegts, tāpēc mēs to nolaižam virs 5. maija maksimuma, kas ir 1.1493. Tā mēs turpinām bīdīt Buy-stop orderi uz leju, līdz darījums tiek atvērts, vai arī nedēļas tendence maina virzienu.

MT4 demo

Ja darījums atveras, mēs, riska pārvaldīšanai, vienu punktu zem šīs vai iepriekšējās dienas minimuma (atkarībā no tā, kurš zemāks) izvietojam Stop-loss. Ar pārdošanas pozīcijām viss ir otrādi. Stop-loss tiek izvietots vienu punktu virs šīs vai iepriekšējās dienas maksimuma (atkarībā no tā, kurš augstāks). Ja tirgus virzās mums vēlamajā virzienā, Stop-loss jāpārbīda bezzaudējumu zonā. No šīs vietas sekojiet līdzi tirgum un aizsargājiet 50% no savas pašreizējās peļņas.

Labākais veids, kā pārbaudīt, vai šī sistēma jums ir piemērota, ir testēšana uz vēstures datiem. MetaTrader Supreme Edition ir bezmaksas papildprogramma MT4 tirdzniecības programmai, kas piedāvā lietošanā vienkāršu tirdzniecības simulatoru, kas paredzēts tieši šim mērķim. MT4SE piedāvā arī plašu tirdzniecības indikatoru klāstu.

Trīs ekrānus sistēmas darbības kopsavilkums

Kā redzat, Trīs ekrānu tirdzniecības sistēma izmanto vairākus laika periodus un indikatoru kombināciju. Tāpat, lai nodrošinātu kapitāla pārvaldības disciplīnu, tiek izmantoti Stop-loss. Tabulā zemāk redzams kopsavilkums rīcībai, atkarībā no lielākā un vidējā grafika kustību kombinācijas:

Ilgtermiņa trends

Vidēja tremiņa trends

Rīcība

Metode

Nekāda

-

Pirkšana

Trailing buy-stop

Nekāda

-

Pārdošana

Trailing sell-stop

Forex un CFD tirdzniecība

Lasiet arī:

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 84% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.