Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Skalpēšana, dienas tirdzniecība un "swing" tirdzniecība

Lasīšanas laiks: 8 minūtes

Nav pārliecības, vai jūsu tirdzniecības stils vairāk līdzinās skalpēšanai, dienas tirdzniecībai vai swing tirdzniecībai? Vai varbūt tas ir visu trīs sajaukums? Neatkarīgi no tā, kurš stils attiecas uz jums, ir svarīgi to noskaidrot, jo vēlamā tirdzniecības stila apzināšanās ir izšķiroša ilgtermiņa tirdzniecībā. Kāpēc? Vienkārši sakot, treideri vislabākos rezultātus var sasniegt, ja viņu stratēģija un tirdzniecības psiholoģija ir saskaņota.

Skalpēšana, dienas tirdzniecība vai swing tradingZināt, kurš stils vislabāk atbilst katram treiderim, ir samērā sarežģīts jautājums, taču, par laimi, šis raksts palīdzēs vairākos veidos - izskaidros visus trīs stilus, pēc tam palīdzēs noskaidrot galvenās atšķirības, un, visbeidzot, salīdzinās tos un sniegs vispārēju secinājumu.

Skalpēšana

Pirmais tirdzniecības stils šajā pamācībā tiek dēvēts par "skalpingu", kas ir tirdzniecības stratēģija, kurā tirgotāji (saukti arī par skalperiem) cenšas gūt lielāku peļņu no salīdzinoši nelielām cenu izmaiņām. Skalperi bieži vien vienā tirdzniecības dienā atver un slēdz lielāku skaitu tirdzniecības darījumu, lai vairākkārt iegūtu nelielu peļņu. Darījumi finanšu tirgos tiek veikti īsā laika periodā, kas parasti ir dažu sekunžu jeb minūšu jautājums (maksimums - dažas stundas), un bieži vien šie treideri izmanto augstāku kredītplecu.

Skalpinga galvenā priekšrocība ir spēja gūt peļņu no nelielām cenu izmaiņām iespējami īsākā laika posmā, ko bieži vien palielina lielāks pozīcijas apjoms. Tas ir tirdzniecības veids dienas ietvaros, kas nozīmē, ka pozīcijas tiek slēgtas pirms tirdzniecības dienas vai sesijas beigām. Skalpings ir pazīstams ar tā tempu un ātru izpildi. Ekstrēmākajos piemēros tirdzniecības darījumi tiek atvērti un slēgti dažu sekunžu laikā, ja notikusi pietiekama cenu kustība. Tā kā tirdzniecība var notikt ļoti ātri, darījumiem ir jābūt precīziem attiecībā uz laiku un izpildi.

Tātad, kā treideri spēj tik ātri tirgot? Lūk, 3 galvenie padomi:

 • parasti lēmumi tiek pieņemti, balstoties uz zemu laika periodu, M1 līdz M15, analīzi;
 • parasti tiek gaidīta izdevīgi tirdzniecības apstākļi pie atbalsta un pretestības līmeņiem;
 • skalperi tirdzniecībā bieži izmanto arī indikatorus.

Visbiežāk šos indikatorus var iedalīt divās grupās: impulsa, kā arī atbalsta un pretestības (S&R). Daži no impulsa indikatoriem ir: stochastic oscilators, MACD un RSI, savukārt pie S&R indikatoriem pieskaitāmi Keltner channel, slīdošie vidējie un pivot points. Kopumā šis tirdzniecības stils pazīstams ar savu ātrumu un nepieciešamību ātri pieņemt lēmumus.

Skalpēšanas sistēmas parasti sniedz daudz lielāku skaitu iespējamo darījumu signālu ar augstāku pozitīvo darījumu skaitu un zemāku riska/peļņas attiecību (biežāka maza peļņa un retāki salīdzinoši lieli zaudējumi). Galvenais kritērijs ir saglabāt pozitīvo darījumu peļņu tik augstu, lai tie nosegtu zaudējumus.

Dienas tirdzniecība

Daudzi treideri uzskata, ka dienas tirdzniecība un skalpēšana ir līdzīgas stratēģijas. Lai gan abi tirdzniecības stili notiek vienas tirdzniecības dienas ietvaros, ir būtiskas atšķirības, kuras noteikti jāpiemin. Dienas treideri atver un slēdz ievērojami mazāk darījumu, salīdzinot ar skalperiem. Šie treideri dažreiz atver vienu darījumu dienā, un bieži vien ne vairāk, kā pāris darījumus tirdzniecības sesijā.

Lai gan abi tirdzniecības stili darījumus atver un aizver vienas dienas ietvaros, dienas treidera stratēģija ir koncentrēties uz labākajām dienas iespējām un fokusēties uz lielāku peļņu, tāpēc dienas treideris parasti darījumu tur atvērtu vairākas stundas, bet ne vairāk, kā vienu pilnu tirdzniecības dienu. Galu galā dienas tirgotāja mērķis ir "noķert" lielāko daļu no sagaidāmās ikdienas cenu kustības viena darījuma ietvaros. Lūk, 3 galvenie nosacījumi, kas jāievēro dienas treideriem:

 • dienas treideri gaida, kad cena sasniedz nozīmīgus lēmumu pieņemšanas punktus grafikā, kas sniedz augstāko peļņas potenciālu peļņas un riska attiecības kontekstā;
 • tiem jābūt pacietīgiem, jo cena, svārstoties augšup, lejup, var vairākas reizes dienā virzīties zaudējumu zonā;
 • tāpat jāievēro tirdzniecības plāns, un nedrīkst ļauties kārdinājumam aizvērt darījumu pāragri, jo tādējādi pastāv risks šo tirdzniecības pieeju pārvērst skalpingā;

Vienkāršiem vārdiem - dienas treidera uzdevums ir atrast attiecīgā finanšu instrumenta pelnošāko pirkšanas un pārdošanas brīdi vienas dienas ietvaros, atverot darījumu un cenšoties saprātīgā laika periodā sasniegt mērķi. Dienas treideri izmanto kredītplecu, taču ar zemākām likmēm, nekā skalperi, jo potenciālā peļņa ir lielāka.

Darījumu pārvaldīšana parasti prasa zināmu uzmanību, taču šo slogu var mazināt ar atlikto orderu palīdzību, piemēram, take profit un stop loss. Admiral Markets piedāvā plašu klāstu tirdzniecības pārvaldīšanas rīku. Tie atrodami MetaTrader Supreme Edition papildprogrammā, kas paplašina jau tā plašo MT4 un MT5 iespēju klāstu un sniedz treideriem piekļuvi tādiem rīkiem, kā Mini Terminal un Trade Terminal.

Noteikti ir vērts to papētīt tuvāk, jo tā palīdz efektīvi pārvaldīt darījumus, tajā pašā laikā samazinot tam veltīto laiku. Dienas treideri savos tirdzniecības plānos parasti apvieno dažādus analītikas veidus un stilus. Bieži vien klasiskie indikatori trenda noteikšanai, kā MACD un RSI, tiek apvienoti ar cenu grafiskajiem modeļiem, kā arī atbalsta un pretestības līmeņiem. Tāpat dažreiz labākai grafiku un cenu struktūras izpratnei tiek izmantoti arī cenu un viļņu modeļi.

Swing tirdzniecība

Pēdējo tirdzniecības stilu mūsu pamācībā sauc par swing tirdzniecību (swing trading). Tas ir tirdzniecības veids, kur darījumi tiek atvērti neregulāri un pozīcijas tiek turētas atvērtas vairākas dienas vai pat nedēļas. Swing tirdzniecība ir sistēma, kur treideri meklē vidēja termiņa tirdzniecības iespējas, un tā būtiski atšķiras no ilgtermiņa tirdzniecības (kur darījumi tiek turēti atvērti vairākas nedēļas un pat mēnešus).

Swing treideri lielā mērā atšķiras arī no dienas treideriem un skalperiem, jo:

 • swing treideri bieži vien izmanto salīdzinoši zemākus kredītpleca līmeņus, taču tas nav obligāti, un viss atkarīgs no paša treidera;
 • tie parasti izmanto fundamentālās un tehniskās analīzes kombināciju;
 • tie tiecas pēc lielākiem peļņas mērķiem un ilgāku laiku pavada, gaidot darījuma attīstību;
 • tāpat tiek izmantoti lielāki stop loss, lai sniegtu cenai lielāku svārstību brīvību.

Vairumā gadījumu darījumi netiek slēgti dienas laikā. Dažreiz swing treideri noslēdz darījumu nedēļas laikā, pirms nedēļas nogales, kamēr citi swing treideri darījumus tur atvērtus vairākas nedēļas. Swing treideri var izmantot dažādus laika periodus, robežās no H1 līdz H4 un no D1 līdz W1. Lūk, daži piemēri, kā treideri tos var izmantot dažādos veidos, kaut gan katrs treideris to pielāgo savai individuālajai gaumei:

 • Augstāks laika periods tiek izmantots atbalstu, pretestību un trendu noteikšanai;
 • 4 stundu grafiks - cenas grafiku modeļu identificēšanai;
 • 1 un/vai 4 stundu grafiki - darījumu atvēršanai.

Swing tirdzniecība ir populārākais Eliota viļņu, cenas grafisko modeļu un Fibonači cienītāju tirdzniecības stils.

Tirdzniecības stilu salīdzinājums

Kura tirdzniecības stratēģija ir labāka? Atbilde ir vienkārša: tas atkarīgs no paša treidera. Katram treiderim labākais tirdzniecības stils būs cits, un tas atkarīgs no vairākiem faktoriem:

 • kurš tirdzniecības stils šķiet komfortablākais?
 • Cik daudz laika ir darījuma atvēršanai, pārvaldīšanai un slēgšanai? (Jo vairāk laika, jo aktīvāku tirdzniecību var atļauties)
 • Kādi ir tirdzniecības mērķi? (Vēlaties kļūt par pilna laika treideri, vai meklējat iespēju piepelnīties?)
 • Kuram tirdzniecības stilam dodat priekšroku? (Vai jums patīk fundamentālā analīze, tehniskā analīze, cenas grafisko modeļu tirdzniecība, tīra cenu dinamika, vai indikatori?)

Atkarībā no atbildēm uz šiem jautājumiem jums, iespējams, jau radās labāka izpratne par piemērotāko stilu. Lūk, galvenās šo dažādo stilu īpašības:

Darījuma ilgums

Laika periodi

Tirdzniecības stils

Darījumu skaits

Skalpēšana

ļoti īss

5-15 minūtes

indikatori

vairāk kā 5 dienā

Dienas tirdzniecība

īss

15-60 minūtes

cenu dinamika un indikatori

1-3 dienā

Swing tirdzniecība

vidējs

1-4 stundas, dienas, nedēļas

tehniskā un fundamentālā analīze

daži nedēļā

Jāatceras, ka nav viena pareiza vai nepareiza tirdzniecības stila. Viss atkarīgs no paša personīgās tirdzniecības psiholoģijas, pieejamā laika, riska apetītes, iecienītākajiem rīkiem u.t.t. Balstoties uz šīm atbildēm, visiem treideriem jāveic uz pilnīgu informāciju balstīta, dzīvesveidam atbilstoša izvēle.

Atrast pareizo izvēli ir viena no tirdzniecības stila attīstības nozīmīgākajām daļām, tādējādi izveidojot tirdzniecības stilu, kas atbilst jūsu personībai. Izvēloties savu tirdzniecības stratēģiju, daudzi treideri šo kritiski svarīgo punktu ignorē.

Labākais veids, kā izvēlēties tirdzniecības stilu, kas atbilst tirdzniecības psiholoģijai, ir, testējot tirdzniecības idejas reālā kontā, ar maziem naudas līdzekļiem un zemu risku. Nav nekā labāka, kā izmēģināt prasmes reālos apstākļos. Finanšu instrumentu tirdzniecībā tas sākotnēji varētu būt demo konts, taču reālais konts ar ļoti zemu risku labāk palīdzēs izprast patiesu tirgus spiedienu.

Tātad, kā to darīt? Lūk, nepieciešamie soļi:

 • varat atvērt atsevišķus demo kontus visiem trim tirdzniecības veidiem;
 • tad varat izmēģināt visus šos tirdzniecības stilus pāris nedēļas (ieteicams vairāk);
 • pierakstiet tirdzniecības laikā radušās idejas;
 • kas šajā stilā patīkams?
 • Kādi ir tā trūkumi?
 • Kādi ir šķēršļi, lai šādi tirgotu, un kā tos pārvarēt?
 • Pēc visu trīs stilu pārbaudes, salīdziniet piezīmes;
 • ja nejūtat pārliecību, konsultējieties ar citiem treideriem vai padomniekiem;
 • izdariet izvēli un veiciet testu reālajā kontā (ja jūtaties tam gatavs), tajā pašā laikā, neaizmirstot par korektu risku pārvaldību;
 • vēlreiz izvērtējiet šī stila un stratēģijas piemērotību.

Izmēģiniet, jo patiesībā izmēģināt dažādus stilus ir aizraujoši. Tā ir lieliska pieredze un palīdzēs atpazīt, kas jums patīk un kas - nē. Izmantojiet šīs idejas finanšu instrumentu tirdzniecībā, taču tikai tad, kad ir veikta pienācīga tirgus analīze. Vispirms vienmēr ideju pārbaudiet demo kontā un tikai tad realizējiet to savā reālajā tirdzniecības kontā. Vēl viens lielisks rīks ir MetaTrader Supreme Edition papildprogramma, kas MetaTrader tirdzniecības programmu padara par vairāk nekā 60 papildus rīkiem un iespējām bagātāku.

Forex demo

Pilnveidojat savas zināšanas

Par Admiral Markets

Admiral Markets investīciju uzņēmumi, kuri darbojas zem Admiral Markets preču zīmes, ir vadošie tiešsaistes finanšu instrumentu tirdzniecības pakalpojumu sniedzēji un piedāvā Forex, indeksu, izejvielu, akciju, obligāciju un kriptovalūtu CFD tirdzniecības investīciju pakalpojumus.

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 84% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.