Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Kas ir Zcash?

Lasīšanas laiks: 4 minūtes

What is ZCash?

Avots: Shutterstock

Attīstoties jaunajām tehnoloģijām, pieprasījums pēc kriptovalūtām strauji aug. Taču ir vairākas interesantas lietas, kas Zcash atšķir no citām līdzīgām valūtām, piemēram, sadarbība ar JPMorgan atvērtā koda projektā Quorum. Zcash datu aizsardzības tehnoloģijas drīz vien varētu tikt izmantotas citās kriptovalūtās un blokķēžu tīklos, tajā skaitā uz Ethereum balstītajās virtuālajās monētās. Pēc CoinMarketCap aplēsēm, Zcash kopējā tirgus kapitalizācija ir vairāk kā 960 miljoni ASV dolāru.

Kas ir Zcash?

ZCash (ZEC) ir kriptovalūtas projekts, kura pamatā ir 2013. gadā radusies Zerocoin/Zerocash ideja. Pati Zcash kriptovalūta radās 2016. gada oktobrī atdaloties no Bitcoin, un tās sākotnējais nosaukums bija Zerocoin.

Tā izmanto kriptogrāfiju, kam teorētiski būtu jānodrošina lietotāju privātums. Kriptogrāfija, jeb kriptoloģija analizē dažādus protokolus, kas novērš trešās puses vai publisku piekļuvi privātai sarakstei.

Kā Zcash atšķiras no Bitcoin?

Zcash radies atdaloties no Bitcoin. Tieši šī vienkāršā iemesla dēļ tām ir daudz kas kopīgs. Pastāv divu veidu Zcash transakcijas: privātas un publiskas (līdzīgi kā BTC). Kad lejupielādējat oficiālo Zcash maku, pamanīsiet, ka tiek piedāvātas divu veidu adreses: t-addr, jūsu publiskā adrese, un z-addr, jūsu privātā adrese.

Kuru adresi izmantot, ir jūsu brīva izvēle. Bitcoin transakcijas ir pilnībā caurskatāmas. Jebkurš var izmantot BTC bloku pārlūku un pārbaudīt – vai ir veikta transakcija no viena BTC maka uz otru. Ja lietotājs izvēlas z-adresi, Zcash pārskaitījums būs privāts.

Pēc avotos sastopamās informācijas: "Zcash piedāvā pilnīgu maksājumu konfidencialitāti, tajā pašā laikā, ar publisku blokķēžu palīdzību, saglabājot decentralizētu tīklu. Atšķirībā no Bitcoin, Zcash transakcijas automātiski slēpj maksātāju, saņēmēju un transakcijas apjomu blokķēdē".

Kā Zcash aizsargā privātumu?

Zcash ir decentralizēta atvērtā koda kriptovalūta, kas piedāvā privātumu un pielāgojamu transakciju caurskatāmību. Zcash maksājumi blokķēdēs ir publiski, taču sūtītājs, saņēmējs un apjoms saglabājas privāti.

Par cik transakciju saturs tiek šifrēts, darījumu patiesuma apspirināšanai protokols izmanto kriptogrāfijas metodi.

Šīs metodes nosaukums ir zk-SNARK. Šāds risinājums ļauj tīklam saglabāt drošu bilanču uzskaiti, neatklājot darījuma puses vai to apjomus. Tā vietā, lai publiski atklātu darījuma puses un transakciju apjomus, transakciju metadati ir šifrēti, un zk-SNARK tiek izmantots, lai apstiprinātu, ka neviens nekrāpjas vai nezog.

Kādi ir privātuma plusi un mīnusi?

Kā jau iepriekš skaidrojām, ZEC izmanto zk-SNARK privātuma aizsardzības tehnoloģijas.

Privātuma plusi

  • Sūtītāja adrese ir šifrēta;
  • Saņēmēja adrese ir šifrēta;
  • Darījuma apjoms ir šifrēts.

Mēs uzskatām, ka strikta privātuma saglabāšana ir ieguvums kompānijām, kuras vēlas no konkurentiem pasargāt informāciju par savu piegādātāju ķēdi, visām privātpersonām, kuras nevēlas jebkādas maksājumu informācijas publisku pieejamību, kā arī turīgiem cilvēkiem, kuri jebkādas savas aktivitātes vēlas paturēt privātas.

Privātuma mīnusi

Zcash izmanto jaunu kriptogrāfijas formu. Neviens nevar garantēt, ka sistēmā nav kļūdu, kuras varētu atklāt anonīmās transakcijas vai radīt monētas "no zila gaisa", ja sistēma iepriekš nav tikusi izmēģināta. Tātad, pat ja monētas tiek radītas, tas nekādi nav atklājams, jo, atšķirībā no Monero, Zcash blokķēdē nav iespējams pārbaudīt kopējo monētu skaitu.

Blokķēde un tīkls izseko tikai aizsargājamo monētu skaitu. Varētu šķist, ka monētu ir milzīgs baseins, un kad kādu mazu daļiņu no tā izņemat, nav iespējas salīdzināt to ar atlikušo daudzumu.

Kā tiek radītas jaunas Zcash monētas?

Tās tiek radītas tā saucamā "maininga" jeb rakšanas procesā. Lai iegūtu visu apjomu, kas ir 21 miljons monētu, būs nepieciešams laiks līdz 2032. gadam. Zcash netika iepriekš finansēts un nepiesaistīja finansējumu ar ICO palīdzību, kā to darīja daudzi citi līdzīgi projekti. Tā vietā tiek izmantots unikāls finansēšanas un sadales princips.

Kādas ir ZEC cenu kustības?

Avots: ZECUSD dienu grafiks, Admiral Markets MT5, 2017. gada jūnijs - 2018. gada marts

Pēc spēcīgās augošās tendences, kas sākās 2017. gada septembrī, cena sasniedza 800 ZEC/USD par monētu. Pēc tam cena mainījās par 200 ZEC/USD, un tagad atbalsts redzams ap 250 ZEC/USD. Šobrīd, šķiet, ka augošā tendence var turpināties, un ZEC/USD pirkšana uz korekcijām var būt labs variants.

Vai tirgot Zcash CFD ar Admiral Markets? Protams!

Jums ir iespēja tirgot Zcash un citu populārāko kriptovalūtu CFD vienuviet – pie Admiral Markets. Iepazīstiet mūsu produktu klāstu un pārliecinieties par plašo piedāvājumu!

Iesākumam vēlaties izmēģināt savas spējas? Droši izveidojiet demo kontu, pieslīpējiet savas stratēģijas un tirdzniecības plānu, neko neriskējot.

Demo tirdzniecība bez riska

Atsauces

1. Forbes

2. CoinMarketCap

3. Wikipedia

4. ZCash

5. Ibid

6. Consensys

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 85% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.