Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Kas ir Monero?

Lasīšanas laiks: 5 minūtes

What is Monero

Avots: Shutterstock

Tā vien šķiet, ka teju katru dienu tiek radīta kāda jauna kriptovalūta. Taču, ne visas kriptovalūtas radušās 2017. gadā vai vēlāk.

Piemēram, Monero (XMR) radusies jau 2014. gadā un sniedz nozīmīgas priekšrocības attiecībā uz lietotāju konfidencialitāti.

Šis raksts iepazīstina ar Monero galveno ideju, iespējām, priekšrocībām un izaicinājumiem plašajā kriptovalūtu pasaulē.

Kas ir Monero?

Monero ir uz privātumu orientēta 2014. gadā radusies kriptovalūta un darbojas balstoties uz atvērtā koda blokķēžu tehnoloģijām. Tas nozīmē, ka tehnoloģijas un programmatūra tiek veidotas, testētas un uzlabotas, sadarbojoties pašiem to lietotājiem. Pēc paša Monero datiem, projektā iesaistījušies vairāk kā 240 izstrādātāji, no kuriem 30 tiek uzskatīti par projekta pamata sastāvu.

Blokķēdēm vairumā digitālo valūtu ir viena un tā pati tehnoloģiskā loģika: tā ir kriptovalūtas pamats un uz tās bāzes darbojas publiskais reģistrs, kas uzglabā informāciju par visām transakcijām tīklā.

Un visbeidzot, Monero ir pazīstama ar savu privātuma politiku, jo tā jau sākotnēji tikusi veidota necaurskatāma. Tā ir konfigurēta tā, lai slēptu jebkura sūtītāja un saņēmēja identitātes, kā arī transakcijas apjomu.

Daudzi tagad domās – kā tad tā, vai tad Bitcoin nebija jābūt anonīmam? Jā, taču realitāti izrādās nedaudz cita.

Kā Monero atšķiras no Bitcoin?

Bitcoin ir zināma ar savu anonimitāti, taču tās piedāvātā anonimitāte ir stipri ierobežota. Bitcoin abu darījuma pušu adreses un apjomu ieraksta blokķēdē, kas to padara publiski pieejamu.

Būtiskākais ir tas, ka adreses nav pilnīgi privātas, neskatoties uz to, ka Bitcoin izmanto viltus vārdus un adreses. Kāpēc?

Vienkārši tāpēc, ka Bitcoin adreses un transakcijas tiek ierakstītas blokķēdē, kas tās padara publiski pieejamas un izsekojamas. Pamatā tas nozīmē, ka pastāv iespēja darījumu sasaistīt ar reālas personas identitāti.

Monero šajā ziņā piedāvā augstākas pakāpes privātumu, nekā Bitcoin, jo tās transakcijas tiek šifrētas, tādējādi pasargājot adreses un darījumu apjomus. Līdz ar to visas Monero transakcijas, no lietotāja viedokļa, ir ar daudz augstāku konfidencialitātes līmeni.

Kā Monero aizsargā privātumu?

Monero ir balstīts uz tā saucamajiem apļa parakstiem un slēptajām adresēm, kas palīdz slēpt sūtītāja un saņēmēja identitātes. Apļa paraksti veido sajaukumu no lietotāja konta atslēgas un publiskajām atslēgām Monero blokķēdē. Trešās puses nespēj identificēt, kuras atslēgas ir publiskās un kuras ir lietotāja, tādējādi likvidējot iespēju sasaistīt lietotāju un parakstu.

Monero katrā transakcijā sajauc visas savas monētas – šādas iespējas nav citām kriptovalūtām ar privātuma iespējām, piemēram, Dash (DSH) un Zcash (ZEC). Dash apvieno transakcijas, tādējādi samazinot iespēju, ka kāda lietotāja identitāte varētu tikt atklāta. Arī Zcash lietotājiem piedāvā iespēju slēpt identitāti un darījuma apjomu.

Būtiskākā atšķirība ir tā, ka Zcash privātuma iestatījumi ir kā papildus iespēja, savukārt Monero konfidencialitāte ir iebūvēta un aktīva jau pēc noklusējuma.

Monero visas monētas tiek sajauktas, un informācija jau pēc noklusējuma ir konfidenciāla. Tāpēc lietotājiem, kuriem būtiska ir anonimitāte, labāk lietot tieši Monero.

Kādi ir konfidencialitātes plusi un mīnusi?

Augstais privātuma līmenis sniedz virkni priekšrocību.

Katra Monero monēta ir aizstājama ar citu, tāpat kā valūta veikalā. Jums taču vienalga vai saņemat vienu konkrēta nomināla monētu vai citu tāda paša nomināla monētu, vērtība abām ir vienāda.

Iespējams, jums būs interesanti uzzināt, ka tas tā nebūt nav ar visām kriptovalūtām.

Bezmaksas apmācība

Bitcoin tiek ierakstīti blokķēdē, kura atspoguļo transakciju vēsturi. Tas nozīmē, ka monētas var sasaistīt ar zināmiem notikumiem, tajā skaitā negatīviem, piemēram, zādzībām. Šīs monētas var būt nevēlamas.

Tieši šeit atklājas Monero būtiskākā atšķirība ar tās akcentu uz konfidencialitāti. Tas nozīmē, ka divas XMR monētas nevar atšķirt vienu no otras, neatkarīgi no transakciju vēstures.

Tajā pašā laikā tas ir arī Monero trūkums, jo tā spēks konfidencialitātes lauciņā to padarījis par populāru kriptovalūtu apšaubāmos tirgos, kas potenciāli saistīti ar narkotikām un azartspēlēm.

Kā tiek radītas jaunas Monero monētas?

Arī Monero rodas tā saucamā "maininga" procesā, kas ir pilnīgi ierasts process kriptovalūtu radīšanā. Laiks, kas nepieciešams viena pilnīga Monero bloka radīšanai, ir aptuveni divas minūtes.

Taču Monero monētu mainingā ir dažas būtiskas atšķirības. Monero mainingam nav nepieciešams īpašs aprīkojums un to var veikt visās vadošajās platformās, ieskaitot Windows, Android, Linux un macOS.

Process izmanto darbspējas pārbaudes algoritmu (PoW), kas tika izstrādāts, lai nodrošinātu plašāka procesoru spektra pieejamību. Tas nozīmē, ka mainings pieejams plašākam interesentu lokam, ne tikai lielajām "maininga fermām".

Šī ir viena no galvenajām Monero maininga priekšrocībām salīdzinājumā ar citām alternatīvajām monētām: procesu var veikt ar standarta datora palīdzību, nav nepieciešamas milzīgas jaudas.

Jūs varbūt interesēs, kāds ir atalgojums par mainingu. Maineriem tiek piedāvāts "pastāvīgs atalgojums par bloku", tas nozīmē, ka vienmēr tiks saņemts minimālais atalgojums 0.3 XMR apmērā.

Jauno monētu maininga lielākā priekšrocība ir tā, ka maineriem tiek piedāvāts stimuls, kurš garantē, ka pietiekošs skaits dalībnieku piedalās blokķēžu uzturēšanas procesā.

Relatīvi runājot, 0.3 XMR mazāko daļu visu XMR atstās apgrozībā, bet tas nozīmē, ka tā ir dezinflācijas kriptovalūta. 2020. gadā inflācija būs aptuveni 1%, un no tā brīža tā kritīsies.

Kāda ir XMR cenu dinamika?

Monero (XMR), tāpat kā citas kriptovalūtas, ir ieguvusi savu volatilitātes daļu. Acīmredzams, ka XMR cena pašā sākumā bija ļoti zema – 2015. gada janvārī tā bija aptuveni 0.25 ASV dolāri.

Monero, tāpat kā Bitcoin un citas kriptovalūtas, popularitātes uzplaiksnījumu piedzīvoja 2017. gadā, kad maijā cena uzkāpa līdz $65, savukārt nākamā impulsa laikā augustā sasniedza 150 dolāru atzīmi.

Tikai dažus mēnešus vēlāk, augošā tendence turpinājās, un tā paša gada decembrī cena sasniedza 475 dolārus. Šobrīd tas ir rekordaugsts līmenis, un kopš tā laika cena krītas.

Vai ir iespējams tirgot Monero?

Jā, protams! Runa ir ne tikai par ilgtermiņa investīcijām kriptovalūtās. Tāpat ir iespēja tirgot kriptovalūtu CFD īstermiņā. Tirgojiet Monero un citu populārāko kriptovalūtu CFD ar pasaulē vadošo programmu MetaTrader 4 un MetaTrader 5 starpniecību. Tāpat iespējams tirgot tieši interneta pārlūkā – bez nepieciešamības kaut ko lejupielādēt – ar MetaTrader WebTrader palīdzību.

Kas notiks turpmāk?

Dēļ akcenta uz privātumu, Monero, šķiet, atradis stabilu nišu kriptovalūtu pasaulē. Taču kā un kad tas ietekmēs cenu, pagaidām nav skaidrs. Grafiku analīze ir tikai viens no veidiem, kā treideri var prognozēt cenu klātnes dinamiku.

Noteikti iepazīstieties ar mūsu izglītojošajiem rakstiem par grafiku, tehnisko un fundamentālo analīzi, kā arī par riska pārvaldīšanu, lai spētu labāk sagatavotos tirdzniecības lēmumu pieņemšanai.

Tāpat iesakām noteikti vispirms izveidot demo kontu, lai pārbaudītu savus tirdzniecības plānus un stratēģijas.

Demo tirdzniecība bez riska

Atsauces

  1. Get Monero
  2. Coindesk
  3. Investopedia
  4. Coindesk

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 85% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.