Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Kas ir Dash?

Lasīšanas laiks: 5 minūtes

What is Dash?

Avots: Shutterstock

Daudzas Dash iespējas un funkcijas ir tādas pašas kā Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām: galvenā no tām ir iespēja veikt digitālus naudas pārskaitījumus interneta vidē.

Taču Dash un Bitcoin ir arī būtiskas atšķirības, tajā skaitā ātrums, izmaksas un pārvaldība, turklāt visās šajās īpašībās Dash pārspēj Bitcoin.

Šajā rakstā apskatīsim galvenās idejas, iespējas, priekšrocības un izaicinājumus, ar kādiem Dash jāsaskaras kriptovalūtu pasaulē.

Kas ir Dash?

Dash (DASH) ir atvērtā koda kriptovalūta, kas laista apgrozībā 2014. gadā, un piedāvā lietotājam draudzīgus un dažāda mēroga risinājumus ("atvērtā koda" nozīmē, ka tehnoloģijas un programmatūra tiek veidota, testēta un uzlabota sadarbojoties pašiem lietotājiem).

Gan Dash, gan Bitcoin piedāvā tiešsaistes maksājumus un darbojas uz blokķēžu bāzes, kas rūpējas par katru transakciju (blokķēdes ir kriptovalūtu pamats – publisks reģistrs, kurā tiek fiksētas visas transakcijas attiecīgās kriptovalūtas blokķēžu tīklā).

Līdzīgi kā Bitcoin, Dash piedāvā anonimitāti, jo pastāv iespēja neizpaust tādu personīgu informāciju, kā vārdu, uzvārdu un adresi. Taču ir kāda būtiska atšķirība no Bitcoin, proti - transakcijas nav publiskas.

Dash piedāvā spēcīgas šifrēšanas iespējas, padarot transakcijas blokķēdēs tiešām privātas, īpaši šajā kontekstā var izcelt PrivateSend iespēju. Savukārt būtiskākā atšķirība no Monero ir tā, ka šī drīzāk ir papildus funkcija, nevis jau pēc noklusējuma iebūvēts risinājums.

Dash vairākos veidos izdevies uzlabot kopējo klimatu kriptovalūtu sfērā. Vienkārši sakot, ar Dash ir veikts intensīvs darbs, lai novērstu Bitcoin trūkumus. Tāpēc apskatīsim būtiskākās atšķirības tuvāk.

Vai Dash ir Bitcoin alternatīva?

Dash vairākos veidos ir izdevies uzlabot Bitcoin oriģinālo ideju, tajā skaitā ātrumu, izmaksas un pārvaldību. Apskatīsim tos pa vienam.

Ātrums: Dash transakciju ātrums nav salīdzināms ar Bitcoin. Ja Bitcoin transakcijas apstiprināšanai var būt nepieciešamas 10 un vairāk minūtes, tad Dash līdzīgu transakciju spēj apstrādāt nieka 4 sekundēs. Ātruma atšķirība, protams, ir graujoša.

Izmaksas: Arī runājot par izmaksām, Dash ir galvas tiesu pārāks par Bitcoin. Bitcoin transakcijas komisijas maksa ir ap 6 ASV dolāriem. Dash izdevies šo komisiju samazināt līdz nepilniem 0.5 USD, kaut gan prognozējams, ka, pieaugot transakciju skaitam, nedaudz pieaugs arī komisija.

Pārvaldība: Dash sniedz skaidru priekšstatu kā tehnoloģiju attīstībā var tik ieviestas izmaiņas bez nepieciešamības dalīt tīklu ar tā saucamā "hard fork" procesa palīdzību, kas parasti ir ierastais dalīšanās process, ieviešot jaunu risinājumu un vienlaikus saglabājot arī veco. Šādas dalīšanās piemērs ir Bitcoin Cash, kas, veicot izmaiņas tehnoloģijās, atdalījās no Bitcoin. Dash šo procesu atrisina ar balsošanas sistēmas palīdzību, kas izmaiņas ļauj ieviest salīdzinoši ātrāk.

Kā rodas jaunas Dash monētas?

Dash monētas tiek ģenerētas "maininga" procesā, kas kriptovalūtām ir ierasts veids, kā atalgot blokķēžu tīkla uzturētājus. Viena Dash bloka izveidei nepieciešamas mazāk nekā divarpus minūtes.

No jauna ģenerētās Dash monētas tiek iedalītas trijās grupās: "maineri", "masternodes" un izstrādes komanda:

  • "Maineri": aptuveni 45% jauno monētu tiek novirzīts maineriem, kā atalgojums, lai nodrošinātu, ka blokķēžu procesā iesaistīts pietiekošs daudzums datoru;
  • "Masternodes" saņem aptuveni 45% no visām monētām;
  • Atlikušie 10% aiziet marketingam, klientu atbalstam un izstrādes komandai.

Kas ir "Masternodes"?

"Masternodes" pazīstams arī kā "Proof-of-Stake" (PoS) algoritms, kas ļauj personai "rakt" vai apstiprināt bloku transakcijas atbilstoši tam, cik monētu ir viņa īpašumā

Piemēram, Bitcoin balstās uz "Proof-of-Work" (PoW) konceptu, kas nozīmē, ka Bitcoin blokķēdes jāapstiprina visiem tīkla dalībniekiem.

"Masternodes" atšķiras no standarta lietotājiem, jo tie samazina transakcijā iesaistīto lietotāju skaitu. Tādējādi kopējais skaits ir kontrolējams un tiek atrisināta transakciju mēroga problēma.

"Masternodes" par savu darbu saņem skaidru ekonomisku labumu – 45% no monētām, kā arī ar iepriekš minētā pārvaldīšanas moduļa palīdzību ietekmē monētas turpmāko virzību un tās kursu.

Atšķirībā no standarta lietotāja, "Masternodes" tīkla drošībai nepaļaujas uz PoW, tā vietā izmantojot otrā līmeņa uzskaiti, piemēram, "PrivateSend", "InstantSend" un iepriekš minētās pārvaldīšanas funkcijas. (*)

Kas ir "PrivateSend"un "InstantSend"?

PrivateSend un InstantSend ir divas Dash papildus funkcijas, kas balstās uz menedžmentu no Masternode puses. Šīm divām funkcijām ir īpaši ieguvumi, kas paskaidroti zemāk. (**)

InstantSend konceptu ir viegli paskaidrot – tas sniedz iespēju pārskaitījumu veikt nekavējoties – mazāk nekā sekundes laikā. Taču lietotājs par to maksā papildus 3 centus.

PrivateSend konceptu paskaidro jau pats nosaukums. Pārskaitījuma detaļas, piemēram, informācija par sūtītāju un saņēmēju, tiek slēptas. Kā tas iespējams? PrivateSend visas transakcijas sajauc savā starpā, padarot viena konkrēta maksājuma izsekošanu daudz sarežģītāku.

Kāda ir Dash cenu dinamika?

Dash (DASH), tāpat kā citas kriptovalūtas, kopš 2017. gada demonstrē liela mēroga cenu svārstības. No 2014. līdz 2016. gadam kriptovalūtas starts bija salīdzinošo lēns, taču 2017. gada sākumā cenas sāka strauju kāpumu.

Maģisko $100 robežu Dash šķērsoja 2017. gada martā, taču šis pirmais pozitīvais impulss bija tikai pats sākums. Maijā tā sasniedza $200, savukārt jau augustā - $400 atzīmi.

Turpmākajos trijos mēnešos cenas turējās horizontālā diapazonā no $250 līdz $400, līdz brīdim, kad daudzas kriptovalūtas sasniedza jaunus augstumus. 2017. gada novembrī cenas turpināja kāpumu un apstājās tikai sasniedzot gandrīz $1600 līmeni.

Tas tad šobrīd arī ir vēsturiski augstākais līmenis, un kopš tā laika cenas koriģējas zemāk, 2018. gada martā nolaižoties līdz $330.

Kas Dash gaida nākotnē?

Pateicoties tās uzsvaram uz ātrumu, privātumu un pārvaldību, Dash, šķiet, atradusi savu stabilu nišu kriptovalūtu pasaulē. Taču, vai tā spēs savas priekšrocības paplašināt, rādīs laiks.

Runājot par cenu, grafiku analīze ir tikai viens no veidiem, kā treideri var censties prognozēt cenu svārstības nākotnē.

Tirgojiet Dash CFD ar Admiral Markets!

Labās ziņas ir tās, ka jums ir iespēja tirgot Dash CFD ar Admiral Markets, tāpat kā plašu klāstu citu finanšu produktu. Iepazīstieties ar pilno produktu piedāvājumu!

Tāpat apskatiet arī citus izglītojošos rakstus par tehnisko un fundamentālo analīzi, kā arī riska pārvaldīšanu, un pieņemiet kvalitatīvākus tirdzniecības lēmumus.

Noteikti iesakām vispirms izveidot demo kontu un pārbaudīt savas stratēģijas, neko neriskējot!

Demo tirdzniecība bez riska

(*) https://www.investinblockchain.com/what-is-dash/

(**) https://www.bitcoinbeginner.com/blog/what-is-dash/

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 85% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.