Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Kriptovalūtu CFD tirdzniecība salīdzinājumā ar tradicionālajām investīcijām

Kriptovalūtas ir nākamais solis finanšu evolūcijā. Bitcoin (BTC), kā pirmā decentralizētā digitālā valūta, kuras pamatā ir sistēma, kas darbojas bez centrālo banku iesaistes, ir liels solis kā finanšu tirdzniecībā, tā aktīvu pārdalē. Tiešsaistes valūtu tirdzniecībā tas ir būtisks papildinājums… taču, vai tas aizstās tradicionālās investīcijas?

Investīcijas Bitcoin vai Zeltā?

Cilvēkiem patīk zelts. Tas ir drošs aktīvs. Tieši tāpēc lielākā daļa investīciju tiek veikta šajā dārgmetālā. Taču zelta drudža laiki ir pagājuši: zelta pircējiem to nevajadzētu uztvert kā ātras peļņas avotu. Tā joprojām ir drīzāk ilgtermiņa investīcija.

Liecības par senām zelta raktuvēm un ieguvi datējas ar 200 000 gadu pirms mūsu ēras. Zeltu tirgot sāka ap 600 gadiem pirms mūsu ēras, un to joprojām ar lielu entuziasmu mūsdienās izmanto dīleri un investori. Varam būt droši, ka zelts nekad nezaudēs sev raksturīgo vērtību kā dārgmetāls ar daudziem praktiskiem pielietojumiem. Papildus tam, jāpiebilst, ka zelta cenas svārstības nav tik ekstrēmas kā daudziem citiem investīciju instrumentiem, tajā skaitā Bitcoin.

Tāpat varam prognozēt, ka zelta cenas varētu veidot atlēcienu. ASV dolārs negatīvi korelē ar zeltu, un jebkurš dolāra vājums pozitīvi ietekmē zelta cenas. Zelta rakšanas izmaksas pastāvīgi pieaug un, iespējams, arvien vairāk zelta ieguves kompāniju pārtrauks savu darbību. Ja tas notiks, ierobežoto zelta rezervju dēļ, cenas augs.

Zeltam pieder aptuveni 1-2% no tirgus kapitalizācijas. Šī rādītāja pieaugums varētu izraisīt cenu kāpumu. Papildus tam, arī inflācijas pieaugums varētu veicināt zelta cenu kāpumu. Vēl jo vairāk, attīstītajās valstīs valsts parāds attiecībā pret IKP stabili aug, tas liecina par turpmāku naudas iepludināšanu, kas arī ir pozitīvs faktors dārgmetāliem.

Arī Bitcoin piedāvājums ir ierobežots, taču, ja salīdzinām ar citiem investīciju instrumentiem, tai ir viena būtiska atšķirība. Pirmo reizi mūsu rīcībā ir kaut kas, ko nespēj kontrolēt neviena banka vai valdība. Taču, kā investīciju līdzeklis, Bitcoin nekad pilnībā nespēs aizstāt zeltu, jo šai sistēmai vēl jāiekaro populārākie tirgi, lai sasniegtu tiešām universālu statusu un to legāli varētu izmantot kā valūtu.

Avots: www.jmbullion.com

Bitcoin investīciju stratēģija

Šobrīd kriptovalūtu tirgū vērojama iracionāla uzvedība. Cilvēki domā, ka tā ir nākotne, taču tas ļoti atgādina tā saucamo "dot.com" burbuli… un tas var plīst. Un sekas var būt smagas.

Bitcoin ir pārliecinoši populārākā kriptovalūta. Cilvēki investē līdzekļus tajā, domājot, ka tā nekad nezaudēs savu vērtību, jo neviena centrālā banka to neregulē. Taču vērtībai kaut kādā brīdī ir jākrīt, jo cilvēki to lieto pārskaitījumiem/pakalpojumiem, un ir grūti veikt maksājumu par kādu mazu daļu no vienas vienības. Piemēram, ja Bitcoin vērtība ir 14.400 USD un es jums par savu pakalpojumu prasu $100, Bitcoin valūtā tas nozīmētu, ka jums man jāmaksā niecīga daļa no vienas monētas. Tāpēc, ja cena pastāvīgi turpina pieaugt, kādā brīdī tas kļūst vienkārši nereāli. Tad pastāv zināmas iespējas, ko var darīt:

 1. Radīt papildus piedāvājumu;
 2. Atiestatīt cenu, ja tā kļūst pārāk augsta;
 3. Ja nav iespējams veikt mazus maksājumus, jāmeklē alternatīva.

Vēl viena lieta, kas jāpiemin, ja skatāmies akcijas 2018.-2019. gadu periodā, Bitcoin cena varētu krist reizē ar akciju un nekustamo īpašumu cenām. Parasti, visi riskantie aktīvi sabrūk vienlaikus, līdz ar to, mēs varētu kļūt par lieciniekiem šo visu aktīvu vērtības straujam kritumam. Kad parādi tiek norakstīti, tas patiesībā samazina līdzekļu piedāvājumu, tikmēr šādos apstākļos aktīvi zaudē vērtību, savukārt valūtas kļūst spēcīgākas.

Vēlaties uzzināt vairāk par Bitcoin? Paplašiniet savas zināšanas, izlasot rakstu - Kas ir Bitcoin!

BTC nākotnes līgumi

BTC nākotnes līgumu ieviešana Bitcoin kriptovalūtai ir pozitīvs faktors. Tā paša regulācijas trūkuma dēļ, bankas Bitcoin neuzskata par labu investīciju veidu, saucot to par riskantu. Un to var saprast, jo kriptovalūtas draud ielauzties banku maksājumu pakalpojumu sfērā, padarot tos Bitcoin lietotājiem vienkāršākus un lētākus. BTC nākotnes līgumu ieviešana ir solis pretī regulētai videi, tādējādi samazinot riska līmeni.

Fundamentāli, ja skatāmies, ko Bitcoin piedāvā sabiedrībai, ņemot vērā, ka tas ir līdzekļu uzkrāšanas veids (jo īpaši valstīs ar augstu inflāciju, kur valūtas strauji zaudē vērtību) un vienlaikus maksājumu platforma, pastāv iespēja, ka tā varētu sasniegt 70.000 USD atzīmi par vienu Bitcoin, tādējādi tirgus kapitalizācija sasniegtu 1 triljonu ASV dolāru, taču tā joprojām būtu tikai maza daļa no zelta tirgus, kurš tiek lēsts ap 7 triljoniem ASV dolāru. Arī Bitcoin lietojums pārskaitījumos ir daudz vienkāršāks, salīdzinot ar zeltu.

Papildus tam, arī tehniskā analīze liecina, ka Bitcoin varētu sasniegt 70.000 USD atzīmi, lai arī cik neticami tas neizklausītos. Nākotnes līgumu izmantošanai vajadzētu sniegt lielāku likviditāti, samazinot cenu svārstību apjomus.

Citi Bitcoin investīciju riski

Pastāv spēcīga valdību spiediena iespēja, ar mērķi slēgt šo tehnoloģiju, jo tā konkurē ar nacionālajām valūtām, apgrūtinot monetāro politiku realizāciju.

Papildus tam, bankām ir pieeja lieliem līdzekļu apjomiem, un tās varētu nolemt izpirkt Bitcoin ar mērķi aizsargāt ienākumus, kurus apdraud kriptovalūtas.

Sazvērestību teoriju cienītājiem, iespējams arī, ka bankas un valdības varētu algot hakerus, lai šo tehnoloģiju sabotētu, tādējādi pasludinot to par nedrošu un izraisot masveida kriptovalūtu izpārdošanu. Tas ir viens no būtiskākajiem Bitcoin drošības riskiem.

Centrālās bankas naudu drukā arvien vairāk un vairāk, tādējādi devalvējot to, mūsdienu kvantitatīvās mīkstināšanas programmas var uzskatīt par ļoti riskantām, mākslīgi uzpūšot centrālo banku bilances. Kad centrālās bankas valūtu karu apstākļos ķeras pie šādiem pasākumiem, lai nosargātu savu valūtu vērtību ilgtermiņā, tiek upurēta caurskatāmība.

Čikāgas biržas (CME) paziņojuma būtība ir tāda, ka turpmāk lieliem investoriem būs iespēja hedžēt atvērtos darījumus, tāpēc vairs nav iemesla izvairīties no Bitcoin. Tuvākā nākotne atklās - cik liela ir institucionālā interese. Ja būs hedžēšanas iespējas, tie ienāks tirgū. Atceraties "dot.com" burbuli? Konservatīvos fondus piespieda investēt riskantajās augsto tehnoloģiju akcijās, jo to rezultāti, salīdzinājumā ar tehnoloģiju fondiem, izskatījās gaužām vāji. Tas pats var notikt arī ar kriptovalūtām. Kad fondi saņem divciparu peļņu, ieguldot kriptovalūtās, visi vēlēsies sekot.

Vai Bitcoin ir drošs?

Tiek uzskatīts, ka Bitcoin nevar uzlauzt, ar to nav iespējams manipulēt vai to pielāgot; taču biržas vai digitālie naudas maki gan ir ievainojami, tieši tāpat, kā tiešsaistes banku konti. Ja jūsu īpašumā ir Bitcoin, jūs varat kļūt par uzbrukuma mērķi.

Par cik Bitcoin nav fiziska valūta, maciņā tiek glabātas drošas digitālās atslēgas, kas saistītas ar Bitcoin. Privātā atslēga ir slepens kods, ar kuru lietotājs pierāda Bitcoin īpašumtiesības. Digitālos naudas makus var aplikācijas veidā uzinstalēt viedtelefonā, vai piekļūt tiem izmantojot interneta pārlūku. Bitcoin īpašniekiem jāpārliecinās par savu datoru drošību, lai antivīrusu programma un pati operētājsistēma vienmēr būtu atjaunināta, jo šādām operācijām biržā nepieciešams augsts drošības līmenis.

Scott Logic consultancy programmatūras izstrādātājs Džeimss Hils (James Hill) norāda, ka paša blokķēžu algoritma drošības līmenis ir ļoti augsts un patieso risku rada kriptovalūtas īpašumtiesības apliecinošo atslēgu zaudēšana.

Kā tirgot Bitcoin

Treideri bieži jautā:

 1. Kur tirgot Bitcoin;
 2. Kā tirgot Bitcoin pret USD;
 3. Vai var nopelnīt, tirgojot Bitcoin;
 4. Vai Forex tirgū ir iespējams tirgot Bitcoin;
 5. Kā tirgot Bitcoin ar mt4 programmas palīdzību.

Zelts šobrīd atrodas pārvērtēšanas fāzē, kur šī brīža inflācijas riska apstākļos kriptovalūtas, piemēram Bitcoin, konkurē ar to par iecienītākā drošā aktīva statusu. Šis kriptovalūtu kāpums, iespējams, izraisīja zelta pieprasījuma kritumu. Vēl jo vairāk, pastāv iespēja, ka ASV FRS šī gada laikā varētu veikt trīs procentu likmju paaugstinājumus, un tas pastiprina investīciju aizplūšanu no zelta obligācijās.

Ņemot vērā ar Bitcoin kā aktīvu saistīto nedrošību, iespējams, labākais variants ir izmantot šīs īstermiņa svārstības savā labā. Vienkārši sakot, investējot Bitcoin, tradicionālā "pirkt un turēt" stratēģija joprojām ir nedroša.

Bitcoin stratēģijas jūs varat pielāgot dienas vai nedēļas tirdzniecībai, kā arī skalpēšanai. Jums ir iespēja skatīties mūsu profesionāļu vadītos vebinārus un uzdot jebkādus ar tirdzniecību saistītus jautājumus MT4 programmā.

The Bitcoin strategies you could choose to adopt are daytrading, intra-week trading, and/or scalping. You can always watch our professional webinars and ask for any trading-related advice on our MT4 platform.

Pievērsiet uzmanību šim grafikam:

Avots: BTC/USD dienu grafiks, 2017. gada marts-novembris, Admiral Markets MT4

Katrā finanšu aktīvā parasti ir novērojams kāds no cenas attīstības cikliem. Kopumā pastāv četri galvenie cenas/tirgu cikli:

 1. Akumulācija jeb augšupejoša tendence
 2. Maksimuma jeb virsotnes sasniegšana
 3. Distribūcija jeb lejupejoša tendence
 4. Minimuma jeb pamatnes sasniegšana

Dažādiem tirgiem šīs īpašības un fāzes ir līdzīgas. Tirgi ir cikliski, tie var doties uz augšu, sasniegt maksimumu, pagriezties uz leju, un sasniegt minimumu. Kad viens cikls ir noslēgts, sākas nākošais.

Daudzi investori un treideri bieži vien nespēj šos ciklus atpazīt, vai neatrod esošās tirgus fāzes beigas. Papildus tam, arī, pieņemot ciklu esamību, ir gandrīz neiespējami konstatēt šāda cikla augstāko vai zemāko punktu. Taču, ja vēlaties maksimizēt investīciju atdevi, izpratnei par cikliem ir ļoti liela nozīme.

Izmantojot mūsu grafikus, jums būs iespēja izmantot BTC/USD CFD svārstības mazākos (piemēram, 5 minūšu) un lielākos (piemēram, dienu) grafikos. Tāpat varat investēt prognozējot BTC kāpumus vai kritumus nedēļu un mēnešu grafikos.

Gudri izmantojot piedāvāto kredītplecu un tirgojot BTC/USD CFD, jums ir iespēja gūt daudz lielāku peļņu, nekā vienkārši iegādājoties BTC.

Secinājums

Vai Bitcoin jākļūst par valūtu? Tāpat kā ar citām tehnoloģijām, ar laiku var rasties kas labāks, un, kad tas notiks, tas var izraisīt spekulatīvu Bitcoin vērtības kritumu. Pretēji valūtām, Bitcoin nav ienākumu no procentiem, tāpēc, normalizējoties monetārajām politikām, pieaugot procentu likmēm, ilgtermiņa uzkrājumiem šo instrumentu labāk neizmantot.

Kaut gan BTC, kā virtuāla maksājumu sistēma, piedāvā inovācijas un, iespējams, pat evolūciju, tomēr pastāv daudz draudu no drošības un pastāvības viedokļa, kas jāatrisina, pirms iedrošināt klientus to lietot vai pieņemt kā maksājumu metodi. Kaut arī mēs uzskatām, ka Bitcoin varētu būt laba investīciju iespēja, nevajadzētu aizmirst par zelta kā investīciju instrumenta stabilitāti un daudzpusīgo pielietojumu.

Mēs iesakām sākt ar mazu investīciju apjomu, iespējams, mazu daļu no jūsu depozīta, teiksim – 0.1%, lai izprastu, kā tas darbojas, kā tirgot un kā kriptovalūtu droši uzglabāt digitālajā makā.

Ja grasāties tirgot BTC/USD CFD vai Gold Spot CFD, pievērsiet īpašu uzmanību riskiem, kas var rasties tirdzniecības laikā, kā arī vienmēr trenējieties demo kontā, pirms sākat tirgot ar reāliem līdzekļiem.

Atvērt demo kontu

Paldies! Lai drošas investīcijas!
Nenad Kerkez

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 85% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.