Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Kas ir Litecoin?

Lasīšanas laiks: 8 minūtes

Vai Litecoin ir populārās Bitcoin kriptovalūtas "vieglākais" brālis? Bitcoin, bez šaubām, ir populārākā kriptovalūta, taču jūs droši vien būsiet pārsteigti uzzinot, ka Litecoin tika radīts pirms vairāk nekā pieciem gadiem.

Laiks palūkoties tuvāk – ko Litecoin īsti nozīmē, un kādas ir tā atšķirības no Bitcoin!

Šajā rakstās īsumā atbildēsim uz vairākiem nozīmīgiem jautājumiem, piemēram: "Kā darbojas Litecoin?"; "Kā notiek Litecoin radīšana?"; "Vai Litecoin ir riskants?". Sāksim ar pašiem pamatiem:

Kas ir Litecoin?

Litecoin ir peer-to-peer tipa kriptovalūta. Tas ir atvērtā koda programmatūras projekts ar MIT/X11 licenci, kas nozīmē ļoti minimālus ierobežojumus tālākai izmantošanai. Vairākos veidos Litecoin ir līdzīgs Bitcoin - tā arī ir digitāla valūta un maksājumu sistēma. Litecoin šifrēšanas tehnoloģijas tiek izmantotas diviem kritiski nozīmīgiem mērķiem:

1.Lai regulētu Litcoin vienību ģenerēšanu;
2.Lai apstiprinātu līdzekļu pārskaitījumus un nodrošinātu pārskaitījumu drošību.

Kaut arī Litecoin un Bitcoin ir daudz kas līdzīgs, abu divu kriptovalūtu starpā pastāv arī būtiskas atšķirības.

Kāda ir Litecoin un Bitcoin atšķirība?

Daži treideri saka, ka, ja Bitcoin ir ekvivalents zeltam, Litecoin varētu salīdzināt ar sudrabu. Patiesībā tas ir tieši tas, kas Litecoin izveidotājiem bija padomā, to radot.

Abām digitālajām valūtām ir daudz kopīgu iezīmju, un atšķirības ir tikai dažas:

 1. Litecoin piedāvā ātrāku apstiprināšanu: Litecoin tīkls vienu bloku izveido katras 2.5 minūtes, salīdzinājumam - Bitcoin tam nepieciešamas 10 minūtes.
 2. Litecoin izmanto atšķirīgu hashtag algoritmu: Litecoin izmanto skriptu pēc proof-of-work algoritma, sekvenciālu funkciju, kurai nepieciešams vairāk atmiņas.
 3. Litecoin tīkls būs spējīgs saražot vairāk monētu: Litecoin saražos 84 miljonus valūtas vienību jeb četras reizes vairāk, nekā tiks saražots Bitcoin tīklā.

Kopumā Litecoin spēj saražot, apstrādāt un apkalpot lielāku pārskaitījumu skaitu, kas samazina "sastrēgumu" iespēju, kā tas ir ticis novērots ar Bitcoin. Zemāk redzams abu kriptovalūtu salīdzinājums:

Litecoin 2.png
Avots: Coin Desk 2

Kāda ir Litecoin abreviatūra?

Litecoin abreviatūra ir vienkārša - LTC. Princips tāds pats kā USD (ASV dolārs) un EUR (eiro). Arī Litecoin var tikt tirgots pāros ar citām valūtām. Šādā gadījumā pāra nosaukums var būt, piemēram, Litecoin pret ASV dolāru jeb LTC/USD.

Gadījumā, ja nezinājāt, Litecoin (LTC/USD) iespējams tirgot arī ar Admiral Markets! Izmēģiniet to jau šodien Demo kontā, tajā pašā brīdi izmantojot visas Demo konta priekšrocības!

Forex Demo

Kā darbojas Litecoin?

Litecoin ir tiešsaistes tīkls, kuru cilvēki var izmantot maksājumu nosūtīšanai no vienas personas citai. Litecoin ir peer-to-peer un decentralizēts - to nekontrolē neviena centralizēta iestāde vai valdība.

Maksājumu sistēma neapkalpo fiziskas valūtas, kā dolāru vai eiro. Tā vietā tiek izmantota paša tīkla veidota valūta ar tādu pašu nosaukumu Litecoin (simbols: Ł jeb LTC). Tāpēc Litecoin bieži tiek dēvēta par digitālu vai virtuālu valūtu. Litecoin var nopirkt un pārdot par tradicionālo naudu dažādās tiešsaistes maiņas vietnēs (kriptobiržās).

Kas ir Blockchain tehnoloģija?

Litecoin ir balstīts uz blockchain tehnoloģiju, tāpat kā Bitcoin. Taču, balstoties uz Litecoin tehniskajiem parametriem, var teikt, ka Litecoin blokķēde spēj apstrādāt lielāku pārskaitījumu apjomu, nekā Bitcoin.

Litecoin blokus ģenerē augstākā frekvencē, kas nozīmē, ka tīkls atbalsta vairāk pārskaitījumu un tam ir ātrāks apstiprināšanas laiks.

Kas ir mainigs?

Katru dienu tiek iegūtas jeb "samainotas" jaunas Litecoin vienības. To iegūšana notiek īpašā procesā, ko sauc par "mainingu", kas patiesībā ir vienkāršs ierakstu glabāšanas serviss.

Veids, kā Litecoin nodrošina to, ka ir tikai viena blokķēde - padarot blokus jeb ķēdes daļas ļoti grūti ražojamas. Tā vietā, lai vienkārši saražotu vēlamo bloku daudzumu, ražotājiem jāizveido kriptogrāfisks bloka hash, kas atbilst zināmiem kritērijiem, un vienīgais veids kā to atrast, ir turpināt tos ražot, līdz paveicas, un atrodat kādu, kurš darbojas.

Šo procesu dēvē par hashing. Maineris, kurš veiksmīgi izveidojis bloku, tiek atalgots ar 25 svaigi iegūtiem Litecoin. Ik pēc dažām dienām hash sarežģītības kritēriji tiek pielāgoti, pamatojoties uz to, cik bieži tiek saražoti jauni bloki, rezultātā, jo lielāka konkurence maineru vidū, jo grūtāk saražot jaunus blokus un iegūt Litecoin.

Kur rodas Litecoin?

Litecoin ieguve un izplatīšana ir decentralizēta, un to vada Litecoin protokols, kas regulē Litecoin lietotāju jaunu monētu ražošanu.

Litecoin maksimālais daudzums ir ierobežots - 84 miljoni vienību, taču visas monētas vēl nav saražotas. Šobrīd apritē ir aptuveni 61,5 miljoni monētu, kas ir aptuveni 73,2% no kopējā apjoma.

Kad tiks saražoti kārtējie 11.3 miljoni monētu, atlīdzība par bloka izveidi no 25 monētām saruks līdz 12.5. Prognozējams, ka tas varētu notikt 2019. gada vasaras beigās.

Kas izgudroja Litecoin?

Tiek uzskatīts, ka Litecoin protokolu 2011. gada 7. oktobrī publiskoja bijušais Google darbinieks Čarlijs Lī (Charlie Lee) ar atvērtā koda klienta GitHub palīdzību. No Bitcoin tas galvenokārt atšķīrās ar mazāku bloku ģenerēšanas laiku (2,5 minūtes) un lielāku maksimālo monētu daudzumu, kā arī atšķirīgu hashing algoritmu.

Admiral Markets

Kad Litecoin tika radīts?

Lai arī Litecoin tika radīts 2011. gada oktobrī, tā finansiālā vēsture sākās 2013. gada novembrī. Litecoin izstrādes komanda sākotnēji izlaida 0.8.5.1 versiju, un Litecoin vērtība piedzīvoja strauju pieaugumu, 24 stundu laikā pieaugot par 100%. 2013. gada decembra sākumā iznāca jauna Litecoin versija.

Šī uzlabotā versija piedāvāja 20 reizes mazāku pārskaitījumu komisiju, kā arī dažādus drošības un veiktspējas uzlabojumus.

Vai ir vērts ražot Litecoin?

Mūsuprāt, daudz izdevīgāk ir tirgot Litecoin, nekā to ražot. Izmantojot mūsu iespējām bagāto MetaTrader 4 platformu un MetaTrader 4 Supreme Edition, jūsu izdevumi būs daudz zemāki, nekā uzstādot vajadzīgo ASICs aparatūru, kas ir dārga un nemaz nav tik drošs investīciju veids. Tālāk minēti tikai daži no riskiem:

 • Eksponenciāla tīkla sarežģītība. Jo straujāk un vairāk manieru pievienosies tīklam, jo straujāk pieaugs sarežģītība, samazinot jūsu izredzes uz peļņu. Šī iemesla dēļ ir svarīgi veikt reālistiskas prognozes attiecībā uz to, kā sarežģītība pieaugs tuvākajā nākotnē.
 • Potenciāli zema tālākpārdošanas vērtība: ASIC aparatūra Litecoin var ražot ļoti efektīvi, taču tas arī ir viss, ko tā spēj. Tā nav pielāgojama citiem mērķiem, līdz ar to tālākpārdošanas vērtība ir ļoti zema.
 • Piegādes kavēšanās: jūs taču nevēlēsieties, lai jūsu tehnika tiek piegādāta vairākus mēnešus pēc iegādes. Diezgan bieži internetā par maininga tehnikas iepriekš pasūtīšanu sastopamas negatīvas atsauksmes.
 • Energopatēriņš: diez vai kāds vēlēsies par elektrību maksāt vairāk, nekā nopelnīs, iegūstot Litecoin, pareizi?

Vienkārši sakot, tirgot Litecoin pret ASV dolāru vajadzētu būt daudz interesantāk, izdevīgāk un izmaksas šīs nodarbes uzsākšanai ir nesalīdzināmi zemākas.

Kur to var tērēt?

Litecoin var lietot un tērēt daudzām dažādām precēm, pie dažādiem tirgotājiem. Pirmais solis ir lejupielādēt Litecoin maciņu, lai var iegādāties Litecoin, par ko pēc tam iegādāties dažādas preces un pakalpojumus.

Kas atbalsta Litecoin?

Litecoin, atšķirībā no citām populārām valūtā, piemēram, ASV dolāra un eiro, Litecoin darbojas neatkarīgi no centrālajām bankām.

Litecoin tīklam nav centrālā punkta vai vienas administrācijas, kas to padara par decentralizētu digitālo valūtu.

Kādi ir riski, tirgojot Litecoin?

Šeit būs pāris aspekti, kas skar dažus no riskiem, ar ko nākas sastapties, tirgojot Litecoin:

 1. Tāpat kā ar Bitcoin, nav pietiekami datu vēsturiskai kriptovalūtas analīzei un piemēri ar ko to salīdzināt, ir ļoti maz. Līdz ar to, ir ļoti grūti atbildēt uz jautājumu - kādai vajadzētu būt godīgai Litecoin vērtībai?
 2. Izmaiņas Starptautiskajā kapitāla kontrolē var samazināt pieprasījumu pēc kriptovalūtām. Tādās valstīs, kā Ķīnā, ir ieviesti kapitāla plūsmas ierobežojumi - naudas līdzekļi tiek iepludināti neregulētajās kriptovalūtas, lai to apietu. Izmaiņas likumdošanā attiecībā uz kapitāla plūsmu var strauji samazināt pieprasījumu pēc šīm valūtām.
 3. Tā ir neregulēta, tāpēc kādam risks var šķist pārāk augsts. Taču tas ir subjektīvs viedoklis, galu galā tā ir tikai valūta.
 4. Tā ir valūta, līdzīga precei reālajā dabā, tātad tā ir pakļauta tirgus svārstībām, atkarībā no piedāvājuma un pieprasījuma. Taču tam vajadzētu būt pozitīvi riska treideriem, kas nodarbojas ar riskantāku aktīvu tirdzniecību dažādos preču/izejvielu tirgos.

Tirgo ETF

Vai Litecoin ir legāls?

Īsā atbilde: jā! Likumi dažādās valstīs atšķiras, taču prognozējams, ka nacionālo finanšu regulatoru interese par Litecoin un citām digitālajām valūtām nemazināsies.

Vai Litecoin ir droši tirgot?

Jā, tas ir tikpat droši, kā tirgot Bitcoin, vai jebkuru citu preci. Patiesībā Litecoin popularitāte pēdējā laikā ir strauji pieaugusi.

Screen Shot 2017-07-07 at 16.11.28.png Avots: Coin Market Cap 3

Pārskaitījumu apjoms pēdējo mēnešu laikā strauji pieaudzis. Pirms 2017. gada aprīļa vidējais pārskaitījumu apjoms mēnesī parasti bija no 1 līdz 10 miljoniem ASV dolāru, maijā sasniedzot 200 miljonus, bet 2017. gada jūnijā – pat vairāk nekā 400 miljonus dolāru.

Sekojiet līdzi turpmākai informācijai un analīzei attiecībā uz Litecoin… Taču, kāpēc gaidīt? Jūs taču zināt - šobrīd Litecoin ir iespējams tirgot gan Admiral Markets reālajā tirdzniecības kontā, gan Demo kontā. Tikai ar treniņu iespējams panākt perfektu rezultātu!

Admiral Markets

Pilnveidojat savas zināšanas

Par Admiral Markets

Admiral Markets investīciju uzņēmumi, kuri darbojas zem Admiral Markets preču zīmes, ir vadošie tiešsaistes finanšu instrumentu tirdzniecības pakalpojumu sniedzēji un piedāvā Forex, indeksu, izejvielu, akciju, obligāciju un kriptovalūtu CFD tirdzniecības investīciju pakalpojumus.

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 84% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.