Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Kas ir Bitcoin Cash?

Kriptovalūtas strauji gūst popularitāti un tām piemīt potenciāls kļūt par nozīmīgāko tehnoloģisko izrāvienu kopš interneta izgudrošanas. Pirms diviem – trim gadiem Bitcoin un citu kripto un alternatīvo valūtu rašanos finanšu un politiskās organizācijas uzskatīja par īslaicīgu parādību.
Taču ir pienācis 2017. gads un kriptovalūtas ar blockchain tehnoloģiju, uz kuru tās balstās, politiskajā un finanšu vidē radījušas modernajā vēsturē vēl nepieredzēts pārmaiņas. Viss liecina par to, ka tām drīzā nākotnē būs fundamentāla ietekme gan mūsu dzīvēs, gan uz pasaules darbības principiem kopumā.

Bitcoin pret Bitcoin Cash

Lai labāk izskaidrotu, kas tieši ir Bitcoin Cash, īsumā jāieskatās plašākā kriptovalūtu rašanās vēsturē un to skaidrojumā, tajā skaitā Bitcoin.

Kas ir Blockchain?

Pārāk neieslīgsim blockchain tehniskajās niansēs, jo, pirmkārt, to sapratīs tikai tie, kas ikdienā saskaras ar tehnoloģijas specifiku, otrkārt, Bitcoin Cash kā tirgojama instrumenta kontekstā tam nav lielas nozīmes. Taču īss ieskats ir nepieciešams lai ilustrētu kāpēc uz blockchain bāzētas kriptovalūtas veiksmīgi gūst popularitāti, un tiek prognozēts, ka tās tiks akceptētas kā alternatīva vai pat konkurence līdzšinējai bezseguma (fiat) naudai.

Kā jau iepriekš minēts, blockchain ir peer-to-peer veida datu glabāšanas un pārsūtīšanas tehnoloģija. Taču tā ir daudz specifiskāka, jo šie te "dati" ir milzīgs digitāls uzskaites žurnāls, kuru vienlaicīgi uzglabā un papildina liels skaits datoru. Tradicionāli šāds žurnāls ir fizisks, vai, mūsdienās biežāk, elektroniska formāta un satur pilnīgu kompānijas ienākošo un izejošo finanšu transakciju vēsturi. Katru datu krātuvi atsevišķi dēvē par nodu (node), taču katrai šādai glabātuvei nav nepieciešams uzglabāt visu žurnālu, bet gan tikai zināmas tā daļas.

Papildus nozīmīga blokchain īpašība ir tas, ka žurnāla drošība tiek nodrošināta ar matemātiska koda - kriptoloģijas palīdzību. Kopumā galvenais ieguvums ir transakciju ātrā apstiprināšana no nodu puses. Kad tas ir paveikts, transakcija tiek pievienota žurnālam, un jaunā informācija izplatīta visiem nodiem ar šo pašu žurnāla daļu.
Tas nozīmē, ka, atšķirībā no tradicionālās uzskaites sistēmas, kur ierakstus var veikt tikai ierobežots skaits autorizētu cilvēku, blockchain uzskaites žurnālā katrs var veikt transakciju, un sistēma to apstiprina. Nepastāv centralizēta šāda veida iestāde.

Kripto pret Fiat valūtām

Šobrīd visur spēkā esošās fiat (bezseguma) monetārās sistēmas sākums meklējams 1931. gadā, kad Lielbritānija atteicās no zelta standarta, un 1933. gadā tai sekoja ASV. Pēdējās zelta standarta paliekas 1971. gadā likvidēja ASV prezidents Ričards Niksons. Zelta standarta laikā valsts valūta bija tieši saistīta ar zeltu, un banknotēm bija jānodrošina atbilstošs segums zeltā, kas bija jāglabā centrālajā bankā. Jaunā bezseguma sistēma ļauj centrālajām bankām drukāt tik daudz naudas, cik tā uzskata par nepieciešamu.
Tas ļauj valdībām, jo īpaši valstīm, kuru valūtas ir starptautiski nozīmīgas, bīstami manipulēt ar globālo ekonomiku, palielinot vai pazeminot naudas plūsmu.

Kriptovalūtām ir ierobežots vienību skaits, kas tiek noteikts laižot to apgrozībā sistēmā ar ieguves procesa palīdzību, ko sauc par mainingu. Maininga tempu kontrolē sarežģītās matemātiskās formulas atrisināšanai nepieciešamo datoru skaits, pieaugot iesaistīto datoru skaitam, pieaug arī šī procesa sarežģītība. Šīs formulas atrisināšanas rezultātā tiek izveidots jauns Bitcoin bloks. Teorētiski jebkurš, kuram piemīt nepieciešamās zināšanas un ir pieeja tehniskajiem resursiem, var "rakt" kriptovalūtas. Ierobežotais piedāvājums nepieļauj valūtas devalvāciju, kas parasti notiek, kad centrālā banka ķeras pie naudas drukāšanas. Par cik pieprasījums pēc ierobežotā daudzuma valūtas vienību pieaug, tas pats notiek ar tās vērtību, un ar laiku tā tiek sadalīta divās mazākās apakšvienībās.

Otrkārt, bezseguma valūtu sistēma finanšu iestādēm sniedz zināmu daļu varas, ko kriptovalūtu piekritēji uzskata par bīstamu faktoru. Bezseguma valūtu sistēmas finanšu iestādēs tiesības ievadīt transakcijas reģistrā ir mazam pilnvaroto personu skaitam. Kad fiat nauda elektroniski tiek pārskaitīta no vienas personas otrai, pilnvarota trešā persona apstiprina šo darījumu, atņemot noteikto vērtību no vienas personas īpašuma reģistra un pievienojot otram. Bez šīs trešās puses kontroles, valūtas digitālas kopijas varētu tikt radītas bezgalīgi. Kriptovalūtu atbalstītāji uzskata, ka uz trešās puses apstiprināšanu balstīta sistēma, ar ierobežotu pilnvaroto personu skaitu, ir neefektīva un pārāk pakļauta potenciālai korupcijai.
Blockchain tehnoloģijas novērš nepieciešamību pēc trešās puses apstiprinājuma un veido neizmaināmus un neietekmējamus objektīvus ierakstus.

Kas ir Bitcoin?

Bitcoin ir 2009. gadā radīta kriptovalūta, kuru radījusi persona vai personu grupa ar pseidonīmu "Satoshi Nakamoto". Viņu motivācija bija neapmierinātība ar pašreizējo bezseguma valūtu sistēmu un tās nozīmi globālajā ekonomikā, kā arī ģeopolitisko varas struktūru pieaugošo ietekmi.
Starp kriptovalūtām pastāv vairākas atšķirības, kuras šeit nespējam apskatīt, taču galvenā Bitcoin atšķirība no citām kriptovalūtām, piemēram, LiteCoin un Ether, ir tas, ka tā, uz doto brīdi, savā attīstībā ir tikusi vistālāk. Bitcoin bija pirmā reālā kriptovalūta, kas sasniedza globālu izplatību, un tās attīstības tempi strauji auga, kad uzņēmēji sāka pieņemt Bitcoin kā maksājuma līdzekli.

Kas ir Bitcoin Cash?

Ziņas par Bitcoin Cash šobrīd ir ļoti populāras. Šī jaunā kriptovalūta presei ir karsts kumoss – un tā pastāv vien kopš 2017. gada 1. augusta. Jaunas kriptovalūtas rodas nepārtraukti, kāda ir pilnīgi atšķirīga, cita ir pilnīga kopija, taču būtiskākā Bitcoin Cash īpašība ir tā, ka tā cēlusies no oriģinālā Bitcoin.
2017. gada 1. augustā Bitcoin blockchain sadalījās divās atsevišķās sistēmās - Bitcoin un Bitcoin Cash. Tas nozīmē, ka līdz šim brīdim abiem bija viens un tas pats uzskaites reģistrs. Taču turpmāk šī uzskaite notiek pilnīgi atsevišķi, tātad tās ir divas atsevišķas kriptovalūtas.
Tirgojiet Bitcoin Cash CFD ar pasaulē populārākās tirdzniecības platformas MetaTrader 4 starpniecību. Iepazīstiet šīs platformas patiesās iespējas ar mūsu lielisko MetaTrader 4 Supreme Edition paplašinājumu, kas piedāvā vairāk kā 60 ekskluzīvus tirdzniecības instrumentus. Lejuplādējiet to bezmaksas jau šodien!

Uzsāc tirgot bezmaksas demo kontā


Kāpēc notika Bitcoin šķelšanās?

Bitcoin blockchain tehnoloģija balstās uz datu blokiem. Pieaugot Bitcoin pielietojumam un transakciju skaitam, šie Bitcoin bloki piepildās daudz ātrāk. Transakciju ātrums palēninājās, jo bija nepieciešams veidot jaunus blokus un tos apstiprināt, taču lietotāji to nespēja veikt pietiekoši ātri. Neieslīgstot tehniskās detaļās, tas kļuva par dalīšanās iemeslu. Bitcoin bloka lielums bija jāpalielina, tam bija nepieciešams programmatūras atjauninājums un tā saucamais forks.
Starp Bitcoin un Bitcoin Cash pastāv tehniskas atšķirības, piemēram, Bitcoin Cash datu bloku izmērs ir mazāks. No treidera viedokļa, atšķirība ir tā, ka Bitcoin un Bitcoin Cash nu ir divas atsevišķas kriptovalūtas un, kā direvatīvas, tās ir divi dažādi finanšu instrumenti - BTC (Bitcoin) un BCH (Bitcoin Cash).

Kāpēc tirgot Bitcoin Cash?

Interesantākā kriptovalūtu kā tirgojamu derivatīvu īpašība ir to relatīvā volatilitāte salīdzinot ar daudz stabilākajām bezseguma valūtām. Tās ir kā ar steroīdiem piebāztu attīstības tirgu valūtas, kuru pieprasījums strauji aug, proporcionāli šo valūtu izplatībai un pielietojumam. Prognozējams, ka Bitcoin Cash volatilitāte tuvākajās nedēļās un mēnešos tikai pieaugs, jo salīdzinot ar Bitcoin, Ether, LiteCoin un Ripple, šī pilnīgi jauna kriptovalūta.
Šī potenciālā volatilitāte šķiet ļoti saistoša treideriem ar lielāku apetīti uz risku. Bitcoin Cash un citu alternatīvo valūtu tirdzniecība var sniegt labas peļņas iespējas no jūsu investīcijām, taču vienmēr jāatceras, ka augsta volatilitāte ir saistīta arī ar lielāku zaudējumu risku. Izmantojiet mūsu volatilitātes aizsardzības iestatījumus un izmēģiniet tirdzniecību demo kontā ar virtuāliem līdzekļiem, pirms sākat tirgot Bitcoin Cash reālajā kontā.

profesionālas apmācības

Vēl viena kriptovalūtu īpašība, kas piesaista treiderus, ir to zemā korelācija ar tradicionālajiem finanšu tirgiem un citiem aktīviem, ne tikai klasiskajām valūtām. Par cik kriptovalūtas nav daļa no fiat bezseguma sistēmas, to vērtību neietekmē klasisko valūtu tendences. Un par cik tās nav piesaistītas nevienai valdībai vai centrālajai bankai, tās neietekmē ģeopolitiskie faktori, kā tas ir ar citiem aktīviem un finanšu instrumentiem.

Kas ietekmē Bitcoin Cash cenu?

BCH - USD, Jūlijs - Septembris, 2017.
Avots: CryptoCompare


Ja Bitcoin Cash – tāpat kā citu kriptovalūtu – cenu neietekmē centrālo banku monetārā politika un ģeopolitiskie notikumi, tad kas to ietekmē? Tirgot Bitcoin Cash nozīmē – saprast, kas ietekmē tās cenu. Par spīti tam, ka tā ir tik jauna kriptovalūta, tā ir otra vērtīgākā pasaulē (pēc tirgus kapitalizācijas) aiz paša Bitcoin. Tad kas ir šie cenas draiveri?

⦁ BHC tiek atzīts valūtu maiņas iestādēs – kad Bitcoin Cash nāca klajā, valūtu maiņas iestādes nelabprāt atzina šo jauno kriptovalūtu. Taču tagad tā tiek atzīta arvien plašāk, paceļot tās vērtību, tās uzglabāšanai un pārskaitījumiem kļūstot vienkāršākiem. Tas ir nozīmīgs faktors, ja runa ir par to, cik veiksmīgi Bitcoin Cash spēs iedzīvoties. Treideriem vajadzētu pievērst uzmanību jauniem valūtu maiņas un maciņu servisiem, jo īpaši lielajiem, gadījumā, ja nu tie paziņo par Bitcoin Cash pieņemšanu.

⦁ Ieguves (maininga) ātrums - Bitcoin Cash maineriem ir ļoti saistoša mazo bloku dēļ, salīdzinājumā ar oriģinālo Bitcoin, tas nozīmē, ka šobrīd to ir vieglāk "rakt", līdz ar to tā ir saistošāka. Mazāks bloku lielums nozīmē arī vairāk transakciju un maineri gūst peļņu no transakcijām, kurās iesaistīti viņu iegūtie bloki, tādējādi turpinot palielināt Bitcoin Cash popularitāti.

Kāda solās būt Bitcoin Cash nākotne?

Vienkāršā atbilde ir - to neviens nezin. Cik veiksmīgi Bitcoin Cash izdosies adaptēties, un kāda būs tās ietekme uz oriģinālo Bitcoin, šobrīd neviens nevar pateikt. Vienīgais, ko šobrīd var pateikt, Bitcoin Cash ir saglabājis visus esošos BTC reģistrus, un tas, kas šobrīd notiek, ir ļoti interesants eksperiments, kas mums ļoti daudz ko atklās par kriptovalūtu, ne tikai Bitcoin un Bitcoin Cash, nākotni.
Bitcoin Cash mazais bloku izmērs tās maineriem šķiet pievilcīgs, tādējādi tas ietekmēs Bitcoin Cash, un arī citu kriptovalūtu, nākotnes cenu. Ja šo Bitcoin šķelšanos tiešām veicināja blockchain tehnoloģijas apmēru problēmas, arī to laiks parādīs. Nav izslēgts, ka BCH varētu pat apsteigt BTC un kļūt primāro kriptovalūtu šajā pārī. Pagaidām tās visas ir tikai spekulācijas. Droši ir tas, ka situācija noteikti tuvākajās nedēļās, mēnešos un gados sniegs potenciāli izdevīgas iespējas augsta riska treideriem ar apetīti uz kriptovalūtām.
Īsumā – sekojiet līdzi!
Atcerieties, Admiral Markets ir jūsu ideālais partneris Forex, akciju CFD, indeksu, preču un obligāciju, kā arī kriptovalūtu tirdzniecībā!

Video lekcijas forex

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 85% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.