Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

BTC/USD vai ETH/USD - kuru labāk tirgot?

Kriptovalūtu tirgus 2009. gadā sākās ar mazu projektu Bitcoin, tādējādi uzsākot pilnīgi jaunu finanšu konceptu. Kopš tā laika Bitcoin radies daudz sekotāju, veidojot aizvien jaunas digitālās valūtas. No šiem sekotājiem populārākās ir Litecoin, Ripple un Ether.

Kriptovalūtu pieaugošais skaits var šķist nedaudz mulsinošs, tāpēc šajā rakstā salīdzināsim Bitcoin/USD un Ethereum/USD CFD un uzdosim zelta vērto jautājumu: kurš no šiem instrumentiem ir piemērotāks tirdzniecībai?

Taču pirms sākam, vai esat izmēģinājis MetaTrader 4 vai MetaTrader 5 Supreme Edition? Mūsu papildprogramma MetaTrader programmai piedāvā vairāk nekā 60 īpašus rīkus un funkcijas, kas palīdzēs Bitcoin un Ether CFD tirdzniecībā sasniegt jaunus līmeņus. Lejuplādējiet un izmēģiniet jau šodien.

Lejuplādē papildprogrammu Supreme Edition

Tagad atpakaļ pie mūsu jautājuma… Šajā rakstā apskatīsim piecus faktorus, kuri varētu palīdzēt rast atbildi uz jautājumu: "BTC/USD vai ETH/USD - kuru labāk tirgot?".

1. faktors: cenu ilgtermiņa potenciāls

Bitcoin (BTC) pozitīvā cenu tendence visa 2017. gada griezumā svārstīguma ziņā ir grūti pārspējama. Bitcoin kāpums attiecībā pret ASV dolāru (BTC/USD) bijis gandrīz nepārtraukts:

  • Bitcoin 2017. gada zemākais un sākuma punkts bija ap $740.
  • Bitcoin 2017. gada augstākā atzīme ir virs $19,000.
Taču arī Ether cenas ceļojums attiecībā pret USD pagājušajā gadā bijis līdzīgs. ETH/USD gadu uzsāka ap $7.65, pēc tam piedzīvojot kāpumu līdz galvu reibinošiem augstumiem tuvu $1,200 atzīmei.

Kurš ir labāks? Viss atkarīgs no kritērijiem:

  • Absolūtos lielumos: BTC/USD CFD kāpums 2017. gadā bijis lielāks, cenai pieaugot par vairāk nekā $14,000, tikmēr ETH/USD CFD cena pieaugusi par aptuveni $490.
  • Procentuāli: abu kriptovalūtu pāru salīdzinājumā uzvar ETH/USD, jo tā cena pieaugusi vairāk nekā 150 reizes (BTC/USD pieaugums ir vairāk nekā 25 reizes).

Kurš būs 2018. gada uzvarētājs? To ir grūti pateikt, taču pilnībā iespējams, ka Bitcoin līdera loma (2. faktors) varētu palīdzēt saglabāt kriptovalūtas vērtības kāpuma tendenci līdz $25,000. Un arī $50,000 vai pat $100,000 līmeņi vairs nav nekas neiespējams. Visdrīzāk Bitcoin augstākā cena vēl nav akmenī kalta.

No šīs perspektīvas, Bitcoin cenu grafikam, šķiet, ir priekšrocības, jo tā tiek uzskatīta par kriptovalūtu tirgus līderi – jo īpaši, ja ņem vērā pastāvīgi pozitīvo noskaņojumu cenu kustībās un spēcīgo kāpuma tendenci. Salīdzinot to ar Ether, skaidri redzama atšķirība, jo Ether cenu grafikā šur un tur vērojami strauji kāpumi, taču šī tendence nav tik pastāvīga kā Bitcoin gadījumā.

Kopumā ņemot, abi instrumenti uzrādījuši vērienīgu kāpumu, tāpēc jāņem vērā risks, ka cenas, reaģējot uz negaidītām ziņām, var piedzīvot strauju kritumu. Tāpat, ņemot vērā to, cik šī aktīvu klase ir jauna, nevar izslēgt vienas vai otras kriptovalūtas pilnīga sabrukuma risku.

Zemāk attēlā redzams Bitcoin pret ASV dolāru (BTC/USD) grafiks 2017. gada otrajā pusgadā.


Attēls: BTC/USD MT4 dienu grafiks no 2017. gada 6. jūnija līdz 7. decembrim

2. faktors: līdera loma

Bitcoin joprojām ir visplašāk pazīstamā kriptovalūta, un nešķiet, ka šīs pozīcijas tuvākajā nākotnē varētu tikt apdraudētas. Tāpēc iespēja, ka Bitcoin šo statusu saglabās arī 2018. gadā, ir ļoti reāla.

Bitcoin līdera lomas lielākais ieguvums ir labākas investoru piesaistes iespējas. Kriptovalūtas kopumā, bet jo īpaši Bitcoin, kļūst arvien simpātiskākas lielajiem investoriem, tajā skaitā institucionālajiem. Ja spriežam pēc 2017. gada, tad Bitcoin ir ļoti labās pozīcijās, lai saņemtu lielo investoru uzmanību, Ether tiek mazāk investīciju, taču arī šī kriptovalūta ir investoru redzeslokā.

3. faktors: kriptovalūtu atšķirības

Katrai kriptovalūtai ir atšķirīga metode un noteikumu kopums, kas nāk līdzi ar tās radīšanu, izplatīšanu, kā arī aizsardzību/drošību. Vienalga vai tā ir Bitcoin vai Ether, der zināt katras kriptovalūtas specifiku un svarīgi, lai tās parametri ir pieņemami.

Kā darbojas Bitcoin? Bitcoin pamatā ir peer-to-peer decentralizēta maksājumu sistēma ar uzsvaru uz drošību un kriptovalūtas ieguves (maininga) procesu. Vairāk par šo kriptovalūtu varat uzzināt rakstā 'Kas ir Bitcoin? '.

Kā darbojas Ether? Ether sniedz ko vairāk par maksājumu sistēmu. Ethereum projekts, kā tāds, ir decentralizēta viedo līgumu platforma: aplikācija, kas darbojas tieši tā, kā uzprogrammēta, bez darbības pārtraukumiem, cenzūras, krāpšanas vai trešo pušu iejaukšanās1. Ja vēlaties uzzināt vairāk par Ether, iepazīstieties ar rakstu 'Kas ir Ethereum?'.

Šīm divām kriptovalūtām ir vairākas būtiskas atšķirības, te būs tikai pāris piemēri:

  • Bitcoin kopējais apjoms ir ierobežots un fiksēts 21 miljona vienību līmenī, tikmēr Ether apjoma ierobežojums katru gadu pieaug.
  • Bitcoin bloka izveides laiks ir 10 minūtes, savukārt Ether tas ir ap 14 sekundēm2.

Lai tirgotu kādu instrumentu, tam nav obligāti jāšķiet pievilcīgam, taču ticība tā ilgtermiņa potenciālam ilgtermiņa darījumus un lielāku mērķu sasniegšanu padarīs vienkāršāku. Šis faktors gan ir ļoti personisks un atkarīgs no katra treidera individuāli.


Attēls: ETH/USD MT4 dienu grafiks no 2017. gada 26. maija līdz 7. decembrim

4. faktors: kriptovalūtu iekšējie jautājumi

Zināmu priekšstatu par iespējamām cenu svārstībām var sniegt arī sekošana konkrētās kriptovalūtas attīstībai. Piemēram, Bitcoin cenu īslaicīgi ietekmēja Bitcoin Cash atdalīšanās no oriģinālā Bitcoin, tāpēc ir svarīgi sekot šādiem notikumiem.

No šī viedokļa, ņemot vērā neseno šķelšanos, Ether ir nedaudz stabilāks par Bitcoin. Katrā gadījumā, nenāks par ļaunu sekot līdzi abu kriptovalūtu tendencēm un ar tām saistītiem notikumiem, tādējādi izvērtējot, kura no abām sniedz mazāku risku un lielāku stabilitāti. Tas, protams, ar laiku var mainīties, šajā nozarē nozīmīgas ziņas iznāk bieži un tendences mainās strauji.

5. faktors: cenu svārstīgums

Tirdzniecībā fundamentālie faktori (2. un 3.) vai ilgtermiņa potenciāls (1. faktors) nav vienīgie, jāņem vērā arī kriptovalūtas cenu kustības un svārstīgums. Īpaši svarīgi tas ir, piemēram, tirgojot zemākos laika periodos. Kāpēc?

Instrumenti ar lēnām cenu kustībām tirdzniecībai nav interesanti, jo ir grūti gūt peļņu, ja cena tikpat kā nekustas. Augsts svārstīgums ir tas, kas treideriem sniedz labākās iespējas.

Arī cenu kustības ir būtiskas: ir svarīgi izanalizēt Ether un Bitcoin cenu grafikus un iepazīties ar šiem instrumentiem. Vēl jo svarīgāk tas ir īstermiņa grafikos, kur cenu kustības var būt straujas un negaidītas. Tāpat viens vai otrs instruments var pilnīgi dabīgā ceļā būt atbilstošāks. Pirms sākt tirdzniecību ar reālu naudu, vienmēr pārliecinieties, ka zināt, kā tirgot Bitcoin CFD. Iesakām atvērt bezmaksas demo kontu un apgūt iemaņas reālos tirgus apstākļos ar virtuāliem līdzekļiem.

Atvērt demo kontu

Secinājums

Kuru labāk tirgot?

Kopumā tirgošanai pieņemami ir abi pāri! Gan Bitcoin, gan Ether piedāvā tirdzniecības nolūkiem pietiekoši augstas cenu svārstības. Paturiet redzeslokā abus šos pārus un skatieties, kurš no tiem ir piemērotāks tirdzniecībai konkrētā dienā, nedēļā vai mēnesī. Iecienītākā instrumenta izvēle ir atkarīga no paša treidera prioritātēm. Kādu laiku izmēģiniet abas un redzēsiet, kura vairāk atbilst jūsu tirgus redzējumam.

Kriptovalūtas šobrīd ir visur, taču labā ziņa ir tā, ka tie nav vienīgie instrumenti piedāvājumā. Admiral Markets ir jūsu perfektais partneris Forex, kā arī akciju, indeksu, izejvielu un obligāciju CFD tirdzniecībā!Atvērt reālo kontu ar Admiral Markets UK

Atsauces

1. Ethereum Project

2. The Economist

Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 85% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.