Admiral Markets Group consists of the following firms:

Admiral Markets UK Ltd

Regulated by the Financial Conduct Authority (FCA)
 • Leverage up to:
  1:30 for retail clients,
  1:500 for professional clients
 • FSCS protection
 • Negative balance protection
CONTINUE
Izvēloties vienu no šiem regulatoriem, turpmākā informācija mājaslapā tiks sniegta kontekstā ar izvēlēto regulatoru. Ja vēlaties skatīti informāciju, kas attiecas saistīta ar citu regulatoru, lūdzu, izvēlieties to.
Izvēloties vienu no šiem regulatoriem, turpmākā informācija mājaslapā tiks sniegta kontekstā ar izvēlēto regulatoru. Ja vēlaties skatīti informāciju, kas attiecas saistīta ar citu regulatoru, lūdzu, izvēlieties to.

Uzziniet, kāpēc Bolindžera joslas palīdz gūt panākumus

Jūnijs 26, 2017 13:04

BB 1.png

Sveicināti!

Vai jūsu grafikos ir Bolindžera joslas (Bollinger Bands)? Vairums treideru ir dzirdējuši par lielu popularitāti guvušajām Bolindžera joslām, taču, iespējams, nezina šī veiksmīgā indikatora pielietojumu.

Bolindžera joslas ir daļa no tehniskās analīzes, taču patiesībā, Bolindžers pats vienmēr koncentrējies uz to, kā tehniskā un fundamentālā analīze vien otru papildina, nevis uz to abu atšķirībām. Šis raksts ir par Bolindžera joslu veiksmes stāstu un Bolindžera ieguldījumu tehniskās analīzes laukā. Tāpat iepazīstieties ar rakstu, kurā apspriesta izcila Bolindžera joslu stratēģija.

Kas ir Bolindžera ieguldījums?

Džons Bolindžers (John Bollinger), dzimis 1950. gadā, devis milzīgu ieguldījumu tehniskajā analīzē, galvenokārt1980-tajos gados izgudrojot Bolindžera joslas. Viņa grāmatas, TV raidījumi, investīcijas, dalība daudzajās asociācijās un izpētes kompānijā padarīja viņu par ietekmīgu spēlētāju šajā nozarē.

Viņa darbs novērtēts ar daudziem apbalvojumiem, tajā skaitā Starptautiskās Tehnisko Analītiķu Federācijas balvu par mūža ieguldījumu 2015. gadā.

Džons Bolindžers bija pirmais, kas iepazīstināja ar terminu attiecības analīze, kas principā apkopo tehnisko, fundamentālo, kvantitatīvo un uzvedības analīzi. Pamata ideja attiecības analīzei bija sekojoša:

 1. Tā uzsver visu analīžu veidu lietošanas plusus tirgus analīzē, nevis pieķeras vienai vienīgai metodei.
 2. Tā dod priekšroku tam instrumentam, kurš attiecīgajā brīdī ir visnozīmīgākais, taču bieži vien optimāla rezultāta iegūšanai izmanto trīs vai četru instrumentu kombināciju.

Ko Bolindžera joslas atspoguļo?

Bolindžera joslas ir tehniskais indikators, kas var tikt pielietots visos finanšu tirgos, tajā skaitā Forex, CFD un izejvielām. Indikators ap cenu kustības īstermiņa slīdošo vidējo (moving average – MA) izvieto vēl divas joslas.
Galvenais mērķis ir ar augšējās un apakšējās joslas palīdzību atspoguļot relatīvi augstākos un zemākos cenu līmeņus. Tas tiek panākts pieskaitot vai atņemot vidējo patieso diapazonu (average true range - ATR):

 • Augšējā josla = SMA + ATR
 • Apakšējā josla = SMA - ATR

ATR atspoguļo standarta novirzes aprēķinu, kas mēra volatilitāti. Tas nozīmē, ka joslas izplešas un sašaurinās atkarībā no tirgus svārstībām:

 • Cenu volatilitātei pieaugot, BB paplašināsies.
 • Cenu volatilitātei samazinoties, BB sašaurināsies.

Tātad volatilitāte pieaug, kad attālums starp augšējo un apakšējo joslu pieaug un attiecīgi joslu attālumam samazinoties, volatilitāte krītas.
Galvenā priekšrocība, lietojot BB, ir spēja saskatīt atbalstus un pretestības, kā arī atpazīt figūras pie Bolindžera joslu atbalsta un pretestības līmeņiem.


Avots: Admiral Markets MT4SE EUR/USD 4h cenu grafiks, 14. aprīlis – 23. maijs 2017

Kādas ir Bolindžera joslu lietošanas priekšrocības?

Treideriem Bolindžera joslas jālieto vienīgi kā papildus instruments salikumā ar citiem indikatoriem, cenu kustību un sveču figūrām. Neizmantojiet to kā signālu devēju.

Treideri Bolindžera joslas izmanto dažādās formās un izskatā, taču BB indikators nav paredzēts kā neatkarīgs padomdevējs. Patiesībā, tas radīts, lai palīdzētu treideriem atrast nozīmīgākos tā saucamos saplūšanas punktus "points of confluence".

Bolindžera joslu indikatora nozīmīgākās daļas ir augšējā, vidus un apakšējā joslas, jo tās vairākos veidos palīdz treideriem pieņemt lēmumu. Piemēram, trenda treideri bieži vien meklē brīžus, kad cena veido korekciju esošā trenda ietvaros:

1.Cena augošā trendā pieskaras apakšējai joslai.
2.Vai krītošā trendā cena pieskaras augšējai joslai.

Bolindžera joslas var tikt izmantotas kā lēmuma pieņemšanas zonas un ir ļoti labi piemērotas virziena maiņas, trenda un izrāvienu tirdzniecībai kopumā:

 • Augšējā josla: Pagrieziens atpakaļ uz leju vai izrāviens virs joslas;
 • Vidējā josla: Potenciāls atlēciena punkts;
 • Apakšējā josla: Pagrieziens atpakaļ uz augšu vai izrāviens zem joslas.

Savā reālajā tirdzniecības kontā pie Admiral Markets es bieži lietoju šāda veida indikatorus tos pašu trīs iepriekš minēto iemeslu dēļ. Taču es vēl saviem grafikiem pievienoju Keltnera indikatoru no MT4 Supreme Edition.


Avots: Admiral Markets MT4SE EUR/USD 4h cenu grafiks, 14. aprīlis - 23. maijs 2017.

Nozīmīgākie padomi attiecībā uz BB?

Kas jums būtu jāzina attiecībā uz Bolindžera joslām un to vērtību analizējot grafikus:

 1. Sveces noslēgšanās ārpus Bolindžera joslām liecina par izrāviena un turpinājuma potenciālu un neveido pagrieziena signālu.
 2. Sveču pagrieziena figūra pie joslas varētu liecināt par neveiksmīgu izrāvienu un potenciālu virziena maiņu.
 3. Bolindžera joslas bieži vien sniedz papildus vērtību un informāciju visos laika nogriežņos, neatkarīgi no tā, vai tas ir 5 minūšu vai nedēļas grafiks.
 4. Bolindžera joslas var tikt izmantotas grafika figūru, piemēram, dubultās virsotnes, dubultā pamata vai impulsa maiņas atpazīšanai.
 5. Noklusējuma parametrs slīdošajam vidējam ir 20.
 6. Ja slīdošais vidējais tiek mainīts, jāpielāgo arī standarta novirze: divas standarta novirzes uz 20 periodu, 2.1 – uz 50 un 1.9 uz 10.

Veiksmīgu tirdzniecību!


Risku atruna

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 83% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "Privāts klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.