Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

2019. gada akciju tirgus krīze? Vai gaidāms 70% kritums?

Janvāris 31, 2019 17:20

2019. gada jūlijā atzīmēsim tieši 10 gadus kopš finanšu recesijas, kas beidzās 2009. gadā. Šis kļūs arī par vēsturē ilgāko ekonomiskās izaugsmes periodu, pārspējot 1991. līdz 2001. gada interneta komercializācijas radīto izaugsmi.

Tomēr, finanšu tirgi un ekonomika neizskatās tik stipra, kā kādreiz un ir redzamas plaisas. 2018. gadā akciju tirgus kritums bija lielākais kopš 2008. gada. Taču jau tagad tirgū parādās vairākas brīdinājuma zīmes - liekot dažiem analītiķiem šogad prognozēt 70% kritumu.

Brīdinājuma zīme #1: ekonomiskās ekspansijas beigas.

2018. gads bija volatīlākais (vissvārstīgākais) gads pasaules akciju tirgos kopš 2008. gada finanšu recesijas. Volatilitāte ir tikai viens no iemesliem, kāpēc pasaules lielāko riska ieguldījumu fondu pārvaldnieki un vadošie ekonomisti prognozē akciju tirgus kritumu.

Akciju tirgusAvots: CNBC

Vēl viens iemesls ir pieaugošās procentu likmes.

Brīdinājuma zīme #2: augšupejošas ASV procentlikmes.

ASV ekonomikai strādājot ar pilnu atdevi, Federālā rezervju sistēma (FRS) ir palielinājusi procentlikmes astoņas reizes kopš 2015. gada. Tomēr, ASV pietuvojoties pilnai nodarbinātībai, palielinās pieaugošas inflācijas un patērētāju cenu risks.

Procentlikmju celšana ir taktika, kā iegrožot inflācijas kāpumu - aizņemšanās paliek dārgāka un līdzekļu uzkrāšanas ideja pievilcīgāka, kas savukārt rada līdzsvaru cilvēku tēriņos un iekrājumos.

Jāņem vērā, ka šādai pieejai ir riski. Pēdējo 40 gadu laikā procentu likmju pieaugumiem ir sekojušas vairāk nekā 10 ekonomiskās recesijas, nav nekāds brīnums, ka akciju tirgus investori 2019. gadam prognozē vissliktāko scenāriju.

ProcentlikmesAvots: Forbes

Brīdinājuma zīme #3: Apple akciju 30% kritums un brīdinājums par Ķīnu.

Pirmo reizi gandrīz 12 gadu laikā, Apple samazināja savu prognozēto tirdzniecības apjomu. Vēstulē investoriem uzņēmuma vadītājs, Tims Kuks, novēla vainu uz Ķīnu, kas dod 20% no Apple peļņas.

T. Kuks paskaidro smalkāk: "lai gan mēs paredzējām dažas problēmas galvenajos jaunattīstības valstu tirgos, mēs neparedzējām tik būtisku ekonomikas lejupslīdi, it īpaši Ķīnā". Ja Ķīnas ekonomika vairs neaug, tas rada nopietnas problēmas pārējai pasaulei, jo lielākā daļa pasaules tirdzniecības ir saistīta ar šo reģionu.

Brīdinājuma zīme #4: ASV ekonomiskie dati pieviļ.

Pirmo reizi Donalda Trampa prezidentūras laikā, ekonomiskie dati un tirgus noskaņojuma indikatori neattaisno analītiķu cerības.

Economic surprise indexAvots: Bloomberg

ASV rūpnīcu "aktivitāte" ir nokritusi līdz 2. gadu zemākajam punktam un uzrādījusi sliktākus rādītājus, kā gaidīts pēc Bloomberg aplēsēm. Saskaņā ar "Cornerstone Wealth" Džefa Kārbouna (Jeff Carbone) teikto, tirgus jau rēķinās ar recesiju, lai kas notiktu. Kad un kādā apmērā? Šī notikuma vēsture vēl nav uzrakstīta.

Ekspertu prognozes: 70% akciju tirgus kritums.

Šis brīdinājuma zīmes nav palaistas garām un arvien vairāk, un vairāk eksperti negatīvi izsakas par pasaules ekonomiku un akciju tirgiem.

 • Riska ieguldījuma fonda pārvaldnieks Pauls Tūdors Džouns (Paul Tudor Jones) apgalvo, ka ASV ekonomika ir stiprākā 40 gadu laikā, bet šī ekonomiskā izaugsme ir nestabila un tās blakusefekti ir burbuļi akciju un kredītu tirgū.
 • "Guggenheim Partners" globālo investīciju nodaļas vadītājs Skots Minerds (Scott Minerd) prognozē 40% kritumu.
 • Ekonomists Teds Baumans (Ted Baumans) tic, ka akciju tirgi varētu nokrist par 70%.
 • CIP Finanšu apdraudējuma un asimetriskās karadarbības padomnieks Džims Rikards (Jim Rickards) apgalvo, ka 70% kritums ir labākā gadījuma scenārijs.

Kā treideri var pagriezt situāciju sev par labu?

S&P 500Avots: Admiral Markets MT5 Superme Edition, SP500, Nedēļas grafiks - Datu diapazons: no 2011. gada 13. marta līdz 2019. gada 4. janvārim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

S&P 500 akciju tirgus indeksam krītot zem gadu ilgstoša tirdzniecības diapazona, papildus volatilitāte piedāvā daudzas tirdzniecības iespējas. Izmantojot akciju un indeksu CFD, treideri var gūt peļņu gan no cenu kāpuma, gan krituma. Tomēr, jāpatur prātā, ka volatīli tirgi var palielināt tirdzniecības riskus, tāpēc riska pārvaldībai un volatilitātes aizsardzības iestatījumiem ir ļoti svarīga loma.

Iespējams, ka 2019. gadā gaidāmas lielas cenu kustības, kā jūs tās iekļausiet savā tirdzniecības plānā?

Forex un CFD tirdzniecība

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.


Risku atruna

CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 77% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku.