Federālās vēlēšanas Vācijā, 2017 - Kā tirgot vēlēšanu laikā

Septembris 22, 2017 09:51

Tuvojas Federālās vēlēšanas Vācijā. Pirmajā šim nozīmīgajām politiskajam notikumam veltītajā rakstā mēs izskaidrojām vēlēšanu fundamentālos pamatus. Šodien mēs pastāstīsim par tirdzniecības tehniskajiem aspektiem Vācijas vēlēšanu laikā, ieskaitot DAX CFD provizorisko analīzi, kas pazīstami arī kā DAX30 vai GER30 indekss. Ziņu tirdzniecība šo vēlēšanu laikā var izrādīties laba iespēja peļņas gūšanai. Mēs koncentrēsimies uz Forex un indeksu CFD tirdzniecību. DAX30 var būt pats ietekmīgākais, taču mēs izskatīsim arī zeltu, naftu un EUR/USD.

Spriežot pēc aptaujām, Merkeles Kristīgo demokrātu apvienība (KDA) un tās bavāriešu partneru partija – Kristīgi sociālā apvienība (KSA) pretendē kļūt par lielāko partiju, taču diez vai tai izdosies iegūt 50% balsu. Tās koncentrējas uz nodarbinātību, šī brīža valsts investīcijām un nodokļu samazināšanu. Kreisi centriskā Sociāldemokrātiskā partija (SDP) esošajā valdībā ir koalīcijā ar centriski labējo KDA. Martina Šulca vadītā SDP aptaujās ieņem otro vietu, un, kā tiek prognozēts, iegūs 25% balsu, un tā tradicionāli ir strādājošo intereses pārstāvoša, uz izglītību un infrastruktūru, kā arī turīgo nodokļu palielināšanu orientēta partija. Aptaujas paredz, ka vācieši ir apmierināti ar savu esošo valdību, bet tas nozīmē, ka visdrīzāk, atkal tiks radīta plaša koalīcija, līdzīgi kā tas noticis jau trīs, četras reizes. Neskatoties uz to, ir četras citas lielās partijas, kuras var izveidot koalīciju ar KDA/KSA, kur, pēc aptaujām, katra cer uz 8-10%.Avots: Telegraph.co.uk

Aptaujas vēl neatklāj nopietnas atšķirības, tāpēc šo vēlēšanu rezultāti var šķist jau iepriekš noteikti. Es uzskatu, ka tādi tirgi, kā DAX30, lielā mērā tiek vērtēti koalīcijā ar KDA/KAS. Šoreiz lieliem pārsteigumiem nevajadzētu būt. Kāpēc? Lai arī kurš uzvarētu, ņemot vērā, ka Angelas Merkeles oponents Martins Šulcs bija Eiropas Parlamenta prezidents, Vācijas valdību jebkurā gadījumā atkal vadīs proeiropeisks politiķis.


DAX30

DAX ir "zilo kauliņu" akciju tirgus indekss, un to veido 30 Vācijas lielākās kompānijas.

Šobrīd DAX30 atkāpies no nesenajiem 2017. gada jūnija rekordiem, nokrītot par 10% un tagad atgūstas līdz 38.2% Fibonači līmenim. Par cik tirgi lielā mērā novērtējuši Merkeles rezultātu, es redzu, ka ar uzvaru vēlēšanās saistītais kāpums šķiet diezgan nenozīmīgs. Taču, atkal ienākot peļņas sezonā, es no DAX30 gaidītu turpmākus ienākumus. Neskatoties uz to, parlaments, kur nevienai partijai nav vairākuma, izraisīs nenoteiktību, kas potenciāli var novest pie DAX30 krituma; sekojiet līdzi pārrāvumam zem 12000.00 līmeņa. Visiem DAX30 treideriem ir svarīgi sekot cenas un peļņas attiecībai.

Šeit attēlota katras DAX kompānijas tirgus kapitalizācija. Vācu valodā to sauc par KGV. Cenas/peļņas attiecība arī rāda, cik gadu peļņa nepieciešama, lai cena atmaksātos. Kompānija, kurai cenas/peļņas attiecība ir vienāda ar 14, nozīmē, ka tās cena atpelnītos 14 gadu laikā. Atcerieties, ka šajā gadījumā peļņa vienāda ar summu, kuru kompānija pelna gadā.

Gadījumā ar parlamentu, kur nevienai partijai nav vairākuma, neaizmirstiet par ik ceturkšņa atbalstu – 11323 – jo cena viegli var nokrist. Ja tas notiks, cena var viegli atgriezties kanālā un sākt vēl vienu lejupejoša zigzagveida kustību. Šajā etapā nesenie maksimumi joprojām var būt pietiekoši labi iespējamām īsajām pozīcijām, ja vien 13000 nepagriezīs uz augšu. Tas var veicināt vēl vienu ralliju līdz 13420. Šajā gadījumā cena virs kanāla paredz iespējamu uzliesmojumu un rekorda maksimumu atkārtošanu. Noslēgšanās kanālā jābūt negatīvai.

Avots: DAX30, Dienu grafiks, Admiral Markets MT4, 2017. g. marts-septembris

Zelts

Zelts atspēkojis savu ilggadējo krītošo tendenci un turpina augt. Teorijā, zeltam būtu jāaug, ar augstāku inflāciju un riskantām tādu aktīvu cenām kā akcijām. Pilnībā, iespējams, ka zelta cena atkāpsies, ja Merkele iegūs koalīcijas vairākumu, taču atkal jau, tas var būt īslaicīgi, jo zelts, visdrīzāk, augs reizē ar inflāciju un akciju cenām. Augoša tendence šeit ir neievainojams, un iespējamie kritumi var tikt izmantoti jaunām pirkšanām, lai iegūtu labāku cenu. Sekojiet līdzi kritumiem 1300 1275 virzienā. Tur ir spēcīgs pirkšanas orderu bloks ar vēsturiskiem pircējiem. Pārrāvums virs kanāla un M H4 – 1362 var uzdzīt cenu līdz 1400. Tikai tuvošanās kanālam un sekojošas svārstības zem 1260 var novest pie lejupejošas tendences.

Avots: Zelts, Dienu grafiks, Admiral Markets MT4, 2016. Septembris - 2017. Septembris


Nafta

Cits nozīmīgs aktīvs, kuram seko investori un treideri, ir nafta – pasaules ekonomikai svarīgs instruments. Es neredzu vēlēšanu rezultātus, kuri var ietekmēt šo tirgu, jo neviena no pusēm nav ierosinājusi nekādas būtiskas izmaiņas naftas nodokļos vai investējusi dabas aizsardzības iniciatīvās, lai mazinātu atkarību no naftas. Zemāk grafikā varam uzskatāmi redzēt zaļo kanālu kā augšupejošu, tikmēr atgriešanās violetajā kanālā WTI būs negatīvs faktors.

Avots: WTI, Dienu grafiks, Admiral Markets MT4, 2016. sep – 2017. sep

EUR/USD

EUR/USD tiek uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem valūtu pāriem šajā gadā. Peļņa eiro valūtā izdevusies galvenokārt uz spekulatīvo likmju fona, jo investori tiecas uzskatīt, ka ECB tuvākajā nākotnē normalizēs savu monetāro politiku. Par cik tirgus jau izvērtē iespējamo koalīciju starp Merkeles partiju un VSDP, kura ieņem pro-lietišķu pozīciju, pēc vēlēšanām fokusam vajadzētu pāriet uz ECB. Tieša ietekme, iespējams, izpaudīsies kā īstermiņa rallijs, kuram sekos pārdošana un vēl viens rallijs (pirkšana uz krituma). Ja Šulcs uzvarēs, mēs varam gaidīt pārdošanu pēc pirkšanas, jo īpaši, ja atceramies, ka viņš runā par valsts tēriņiem un nodokļu samazināšanu. Mēs varam ieraudzīt EUR/USD kāpumu līdz 1.25. Maz ticams scenārijs, kurā uzvar opozīcijas populistiskās partijas, vai Merkele veido koalīciju ar populistiskajām partijām (piemēram, Die Linke), var nodzīt EUR/USD līdz 1.15.

Līdzīgs scenārijs var notikt, ja Šulcs izveidos koalīciju ar Die Linke (kas, protams, ir maz ticams).

Pirkšana uz kritumiem ap 1.1795 var notikt iepriekš minētajos gadījumos:

  1. Rallijs
  2. Izpārdošana
  3. Rallijs

vai

  1. Izpārdošana
  2. Rallija scenāriji
Tūlītēja rallija gadījumā pēc vēlēšanām spēcīga dienas noslēgšanās virs 1.2130 paredz iespējamu ralliju nākamajās dienās līdz 1.2350 un 1.2400. Abi kanāli ir augšupejoši, un tos atbalsta trenda līnija, kura liecina, ka tirgus šoreiz nekādus pārsteigumus negaida.

Avots: EUR/USD Dienu grafiks, Admiral Markets MT4, Nov 2016 - Sep 2017

Jēna "Carry-trade"

Tāpat nepieciešams atcerēties par apkārtējo vidi, lai ņemtu vērā riskus. Maz ticamā gadījumā - parlamentā, kur neviena partija nebūs vairākumā, daži blakusefekti, neskaitot vājo eiro, var ietvert arī ES ekonomiskās izaugsmes apstāšanos, kas kaitē ASV eksportam un ietekmē arī ārvalstu biznesu.

Japāņi veic masveida darījumus ar pārcelšanu uz aizņēmumu rēķina par ļoti zemām cenām un investīcijām ārējos tirgos, kas liecina par pieaugošu riska apetīti. Riska apstākļos, kad akciju tirgi sāk kristies, viņi pārdod riska aktīvus aiz robežas un pārvērš ārzemju naudu atpakaļ jenās, radot tās pieprasījumu un spēku. Tas, kas vēl notiek, ir JPY aizņēmumu dzēšana. Tas noved pie JPY naudas masas samazināšanās, kas savukārt izraisa tālāku valūtas kursa kāpumu. Tas var izraisīt tūlītēju kritumu pāros ar JPY, piemēram GBP/JPY, AUD/JPY un USD/JPY.

Lai arī kurš uzvarēt vēlēšanās, atcerieties, ka joprojām izšķirošā nozīme ir riska pārvaldībai… un neaizmirstiet izmantot VPS instrumentu.

Drošu tirdzniecību!

Brīdinājums par riskiem

CFD ir pietiekami sarežģīti instrumenti un, izmantojot paaugstinātu kredītpleca likmi, var radīt ātrus zaudējumus! 83% tirdzniecības kontu, kuros klienti ar statusu "mazumtirdzniecības klients" tirgo CFD ar šī pakalpojuma sniedzēja starpniecību, uzrāda zaudējumus. Jums vajadzētu pārliecināties, vai pilnībā saprotat CFD tirdzniecības pamatprincipus un vai varat atļauties riskēt zaudēt savu naudu.