Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

"Brexit" 2019 - unikāla tirdzniecības iespēja?

Janvāris 28, 2019 17:41

BREXIT15. janvārī Lielbritānijas parlaments ar lielāko "pret" balsu skaitu vēsturē noraidīja premjerministres Terēzes Mejas "Brexit" vienošanos. Šis pavērsiens drastiski ir palielinājis volatilitāti un neskaidrību par to, kā Lielbritānija līdz 29. martam plāno izstāties no Eiropas Savienības.

Šī vienreizējā situācija šobrīd rada unikālas iespējas atjautīgiem treideriem.

Šodien iezīmēsim galvenos gaidāmos notikumus, kas šī gada laikā varētu notikt ar "Brexit" un izcelsim potenciālas ilgtermiņa un īstermiņa tirdzniecības iespējas, kuras varat apsvērt pievienot savam "Brexit" tirdzniecības plānam.

Izstāšanās "plāns B"

Lai gan Terēze Meja piedzīvoja pazemojošu sakāvi parlamentā, dienu vēlāk viņa izturēja neuzticības izteikšanas balsojumu un turpina darbu esošajā amatā. Viņas galvenais pienākums šobrīd ir atrast labāku risinājumu - plānu B - un to prezentēt savai partijai un parlamentam pirms nākamā svarīgā "Brexit" balsojuma, kurš šobrīd paredzēts apakšpalātā, 29. janvārī.

Plāna B detaļas joprojām ir visai neskaidras, un balsojuma rezultāts varētu izraisīt virkni ar neparedzētiem notikumiem un unikālām tirdzniecības iespējām, kuras apskatīsim sīkāk.

Brexit 2019 - iespējamie scenāriji

 1. Lielbritānija izstājas no Eiropas Savienības 29. martā bez vienošanās.
 2. Otrais balsojums parlamentā: Terēza Meja var pārveidot piedāvāto "Brexit" vienošanos un virzīt to uz atkārtotu balsojumu.
 3. Atkārtots referendums: vispirms vajadzīgs pagarināt Lisabonas līguma 50. pantu (pantā izklāstīta procedūra, kas jāievēro, lai dalībvalsts varētu izstāties no Eiropas Savienības, ja tā to vēlas), jo referendums nevar notikt pirms 29. marta. Pamatojoties uz jaunu iedzīvotāju aptauju, varam spriest, ka vēlētāji ir vairāk ieinterisēti palikt ES, nevis pieņemt Terēzas Mejas piedāvāto "Brexit" vienošanos.
 4. Parlamenta vēlēšanas: Terēza Meja var pieņemt lēmumu sarīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, tāpat kā 2017. gadā, kad T. Mejai izdevās gūt uzvaru pār opozīcijas partijām. Opozīcijas līderis Džeremijs Korbins arī vēlas šādu variantu, bet tam vajadzīgas ⅔ parlamenta balsu.
 5. Atkārtots neuzticības balsojums: Džeremija Korbina partija var pieprasīt vēl vienu neuzticības balsojumu jebkurā laikā. Ja T. Meja atkal uzvarētu, viņa turpinātu iesāktos plānus. Savukārt, ja Mejai neizdotos uzvarēt balsojumā, tiktu rīkotas pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas.
 6. Būtiskas izmaiņas sarunās ar Eiropas Savienību: Tā vietā, lai veiktu mazas izmaiņas līdzšinējā vienošanās piedāvājumā, Terēza Meja var pieprasīt pilnīgu "Brexit" vienošanās pārskatīšanu ar ES līderiem. Jāatzīst, ka šajā gadījumā, ES līderiem būtu vēlreiz jāsēžas pie saruna galda, kā arī būtu vajadzīga Lisabonas līguma 50. panta pagarināšana.
 7. Parlaments pārņem kontroli: daži ministri ir ieteikuši izmantot gaidāmās "Brexit" debates, lai pieņemtu grozījumus, kas dotu vairāk laika izveidot jaunu "Brexit" piedāvājumu. Ietekmīgā toriju likumdevēja Nika Boula priekšlikums paredz to, ja vienošanās par "Brexit" netiek pieņemta līdz februāra beigām, premjerminstram būtu nepieciešams pagarināt Lisabonas līguma 50. pantu.

Lai gan nav skaidrs, kuru variantu Lielbritānija izvēlēsies, dažos tirgos jau tagad paveras interesantas īstermiņa un ilgtermiņa tirdzniecības izdevības treideriem, kuri vēlas riskēt, neskatoties uz apkārt esošo neskaidrību.

Īstermiņa "Brexit" tirdzniecības iespējas

Pirms Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas savienības, kas notiks 29. martā, jārēķinās ar ievērojami lielāku volatilitāti, jo tirgus dalībnieki centīsies pielāgoties vienam no augstāk minētajiem scenārijiem. Šobrīd Lielbritānijas mārciņa nosaka toni īstermiņa "Brexit" tirdzniecībai. Jaunākajā GBPUSD nedēļas perioda grafikā redzamas lielas cenu svārstības.

GBPUSD weekly

Avots: Admiral Markets MT5 Supreme Edition GBPUSD, Nedēļas grafiks - Datu diapazons: no 2015. gada 12. aprīļa līdz 2019. gada 20 janvārim, plkst. 3:33 PM GMT. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Pārsteidzoši, ka pēc nesenās Terēzas Mejas sakāves, GBPUSD vērtība pieauga. Kāpēc tas ir svarīgi? Jo pēc tirgus sentimenta var noprast, ka treideri paļaujas uz to, ka tiks pagarināts Lisabonas līguma 50. panta termiņš (novilcinot Lielbritānijas izstāšanos no ES), "Brexit" būs labvēlīgāki nosacījumi un Lielbritānijas likumdevēji sāk iebilst pret "Brexit" bez vienošanās.

Jaunākais GBPUSD H1 (stundas) perioda grafiks skaidri parāda pozitīvu, lai gan īstermiņa, tirgus noskaņojumu:

GBPUSD 1H

Avots: Admiral Markets MT5 Supreme Edition GBPUSD, H1 - Datu diapazons: no 2018. gada 26. decembra līdz 2019. gada 20 janvārim, plkst. 3:53 PM GMT. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Augstāk redzamajā GBPUSD stundas grafikā skaidri iezīmējas divas, paralēlas atbalsta un pretestības līmeņu līnijas (zilās līnijas). Īstermiņa treideri var mēģināt meklēt tirdzniecības izdevības šo līniju tuvumā, papildus izmantojot efektīvu indikātoru un cenu kustības analīzes (price action) kombināciju, lai minimizētu riskus. Atgādinām, ka konkrētus tirdzniecības signālus parasti nosaka individuāli izstrādāts tirdzniecības plāns, kurš ir pārbaudīts uz pagātnes datiem un tā precīzi tirdzniecības kritēriji ir optimizēti atbilstoši individuālajiem finanšu mērķiem (uzziniet vairāk mūsu klātienes nodarbībās!).

Iespējamie scenāriji īstermiņa tirdzniecībai

Scenārijs #1: Treideri, iespējams, saglabās GBPUSD cenu atbalsta un pretestības līmeņu kanālā. Kamēr cena atrodas šajā kanālā, īstermiņa treideriem var rasties iespējas pirkt un pārdot kanāla robežās.

Scenārijs #2: Izlaušanās ārpus augstāk redzamā atbalsta un pretestības līmeņu kanāla jaunu "Brexit" pavērsienu rezultātā var signalizēt ilgstošu cenas kustību izlaušanās virzienā. Īstermiņa treideri var mēģināt atvērt BUY vai SELL pozīciju, pirms lielākas cenu kustības.

Scenārijs #3: Nedarīt neko. Daži treideri var izrādīt vēlmi atturēties no tirdzniecības, kamēr nav lielākas skaidrības par "Brexit" situāciju.

Svarīgi apzināties savu riska tolerances līmeni un saglabāt riska kapitāla līdzsvaru, lai tirdzniecība nestu peļņu, bet vairāki, secīgi zaudējumi nepārsniegtu noteiktos riskus.

Ilgtermiņa "Brexit" tirdzniecības iespējas

Samazinātas Lielbritānijas aktīvu cenas piesaista ilgtermiņa investorus, piemēram, fondu pārvaldniekus, kā Kolins Mortons no "Franklin UK Equity Income Fund", kurš apgalvo, ka "Brexit" vienošanās atstātais iespaids uz ekonomiku un aktīvu cenām ir aktuāls tikai īstermiņā. Viņš arī piebilda, ka, ja pirms "Brexit" vienošanās neapsvērsiet atvērt pozīcijas un vienošanās nebūs tik slikta kā gaidīts, iespējams, ka akciju tirgus cenu kāpums būs tik straujšs, ka nopirkt tās var izrādīties grūti.

Varbūt kāpums jau ir sācies?

FTSE 100 weekly

Avots: Admiral Markets MT5 Supreme Edition FTSE 100, Nedēļas grafiks - Datu diapazons: no 2005. gada 29. maija līdz 2019. gada 20 janvārim, plkst. 4:53 PM GMT. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Augstāk redzamais 14 gadu FTSE 100 grafiks sniedz informāciju, ka kopš 2008. gada finanšu krīzes Lielbritānijas akciju tirgum ir gājis diezgan labi, lai gan cenu svārstības ir bijušas lielas.

Viens no interesantākajiem faktoriem ir FTSE 100, kas apkopo Londonas biržā kotētos 100 lielākos uzņēmumus, šī brīža cena. Tā atrodas pie vēsturiska atbalsta līmeņa (biezākā zilā līnija grafikā), ko treideri sauc par tendences līniju (trend line).

Iespējamie scenāriji ilgtermiņa tirdzniecībai

Scenārijs #1: Izmantojot ilgtermiņa atbalsta līniju, ko tikko aplūkojām FTSE 100 grafikā, treideri var meklēt iespējas pirkt un turēt atvērtu pozīciju līdz FTSE 100 sasniedz jaunu cenas maksimumu. Slīdošā vidējā izmantošana pozīciju atvēršanai var uzlabot tirdzniecības rezultātus.

Scenārijs #2: Daži treideri var mēģināt identificēt konkrētus uzņēmumus, kuru akciju cena varētu piedzīvot strauju kāpumu vai kritumu jaunu "Brexit" pavērsienu rezultātā. Piemēram, treideri tirdzniecībā var izmantot lielāko Lielbritānijas uzņēmumu akcijas - EasyJet, Unilever un Barclays Bank.

Scenārijs #3: Nedarīt neko. Daži treideri var izrādīt vēlmi atturēties no tirdzniecības kamēr nav liekākas skaidrības par "Brexit" situāciju.

Secinājumi

Joprojām gaisā virmo neskaidrība par "Brexit" plānu B. Tomēr, daži tirgi jau ir sākuši attiecīgi pozicionēties. Lai gan risks var atmaksāties, nedrīkst aizmirst par tādu palīglīdzekļu kā stop loss un volatilitātes aizsardzības iestatījumu lietošanu, lai minimizētu tirdzniecības riskus un maksimizētu iespējamo peļņu.

Gan īstermiņa, gan ilgtermiņa "Brexit" 2019 tirdzniecības iespējas ir pieejamas tieši tagad, kā rīkosieties jūs?

Sāc tirdzniecību

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem un nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.
 9. Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.
Risku atruna

CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 77% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku.