Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Amazon zaudē 200$ miljardus tirgus kapitalizācijas. Kas sekos?

Februāris 11, 2019 11:33

2018. gada septembrī e-komercijas milža "Amazon" kopējā vērtība pārsniedza triljonu ASV dolāru. Savukārt, 2019. gada janvāra pēdējā nedēļā vērtība samazinājās ļoti strauji - par 200$ miljardiem. Vairāk nekā 30% vērtības kritums no augstākā līmeņa oficiāli ievieto Amazon lejupejošā tirgus fāzē.

Amazon

Analītiķi no "Citigroup" un "Oppenheimer", kā arī daudzi citi samazina akciju cenas prognozes, kas šo situāciju var izvērst milzīgā cīņā starp pircējiem un pārdevējiem tirgū. Šādos tirgus apstākļos var atrast unikālas tirdzniecības iespējas ar Amazon akcijām, it īpaši labi informēti un sagatavojušies treideri…

Amazon reibinošā 80'000% izaugsme

Kopš sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) 1997. gadā, Amazon 2018. gadā sasniedza 1$ triljona vērtības slieksni, ko arī var atspoguļot kā 80'000% izaugsmi. Šobrīd uzņēmums veido 43% no tiešsaistes pārdošanas apjomiem un turpina attīstīties visā pasaulē.

Amazon sākotnēji tika dibināts 1994. gadā, kā tiešsaistes grāmatnīca, bet mūsdienās milzu kompānijas ieņēmumi nāk no dažādiem uzņēmumiem, piemēram, Amazon Studios, Amazon Publishing, Amazon Electronics, Amazon Grocery, Amazon Cloud (AWS), kā arī no liela daudzuma mākslīgā intelekta produktu un, protams, slavenās Amazon.com e-komercijas mājaslapas.

Avots: Admiral Markets MT5SE, Amazon, nedēļas grafiks - datu diapazons: no 2011. gada 13. novembrim līdz 2019. gada 4. februārim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Izaugsme un izplešanās dažādās industrijās un valstīs palīdzēja investoriem pieņemt lēmumu par akciju pirkšanu, kā rezultātā augstāk redzajamā grafikā varam aplūkot akciju cenas pieaugumu.

Faktiski Amazon 2018. gada pēdējā ceturkšņa finanšu pārskatos, kurus publicēja 31. janvārī, pārspēja visu analītiķu prognozes ienākumos un peļņā par 1 akciju. Tomēr, tieši tajā pašā laikā atskanēja trauksmes zvani. Analītiķus un investorus pārņēma panika, un akciju vērtība dienas laikā samazinājās par 5%.

Kas notika? Ko šobrīd domā analītiķi? Kurā virzienā akciju cena varētu doties? Noskaidrosim.

Amazon finanšu pārskatu sekas

Lai gan Amazon pārspēja ekspertu prognozes par ienākumu apjomu, uzņēmuma ienākumi jau 3 ceturkšņus pēc kārtas 2018. gadā samazinās. Neskatoties uz to, ka 2017. gadā šie rādītāji bija vēl zemāki, izaugsmes palēlināšanās nomāc vairākus analītiķus, bet tieši uzņēmuma finanšu direktora Brian Olsavsky komentāri izraisīja tirgus paniku.

B.Olsavsky teica, ka Amazon palielinās investīciju apjomus 2019. gadā, kā arī pauda bažas par jaunām regulām Indijā, kas liedz ārzemju tiešsaistes mazumtirgotājiem pārdot produktus caur ārzemju uzņēmumiem.

Gan iekšzemes, gan starptautiskās izaugsmes palēnināšanās un neskaidrība par Indijas jauno regulu ietekmi bija pietiekama, lai daudzi analītiķi samazinātu savu cenu līmeņa prognozi Amazon akciju cenai:

 • Morgan Stanley samazināja prognozi uz 2200$ (iepriekš 2400$);
 • Citigroup samazināja prognozi uz 2000$ (iepriekš 2125$);
 • Oppenheimer samazināja prognozi uz 1975$ (iepriekš 2020$).

Tomēr, lielāka daļa analītiķu vēl arvien iesaka apsvērt akciju pirkšanu un prognozē augstākas cenas ilgtermiņā.

Patiesībā Goldman Sachs paaugstināja akciju cenas prognozi līdz 2100$, norādot, ka: "Amazon reprezentē labāko riska/peļņas attiecību interneta sfērā, ņemot vērā salīdzinoši agrīnu darba slodzes novirzīšanu uz mākoņdatošanu, mazumtirdzniecības pāreju tiešsaistē un augošu tirgus daļu reklāmas biznesā. Mēs ticam, ka katra faktora ilgtermiņa ieguvums tirgū ir novērtēts par zemu".

Tagad, kad zinām analītiķu viedokļus, varam aplūkot Amazon no tehniskās analīzes skatpunkta, kā arī apskatīt īstermiņa un ilgtermiņa tirdzniecības iespējas.

Ilgtermiņa tirdzniecības perspektīva

Amazon nedēļas grafikā redzama stabila ilgtermiņa tendence, kas vēlarvien saglabājas, neskatoties uz paaugstinātu volatilitāti pēdējos mēnešos.

AmazonAvots: Admiral Markets MT5SE, Amazon, nedēļas grafiks - datu diapazons: no 2011. gada 4. septembrim līdz 2019. gada 4 februārim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Tehniskā ''bilde''

Kopš 2011. gada 50 periodu eksponenciāli slīdošais vidējais (grafikā attēlots ar sarkanu līniju) ir atradies virs 100 periodu eksponenciāli slidošā vidējā (grafikā attēlots ar oranžu līniju). Tas liecina, ka pircēji ilgtermiņā ir palikuši - un turpina palikt - kontrolē. Lai gan slīdošie vidējie ir noderīgi ilgtermiņa tendences noteikšanai, tie var būt noderīgi, arī identificējot atbalsta un pretestības līmeņus, kur tirgus varētu mainīt virzienu.

Tas redzams arī Amazon akciju cenā - saskaroties ar 100 periodu eksponenciāli slīdošo vidējo, cena mainīja virzienu un devās augšup. Pēdējo nedēļu laikā akciju cena ir arī pārkāpusi 50 periodu vidējo, kas varbūt nozīmē, ka gaidāma turpmāka akciju cenas pieaugšana.

Lielākā daļa ilgtermiņa investoru, vēlētos redzēt, arī pozitīvas prognozes par kompānijas pamatdarbību.

Fundamentālā "bilde"

Treiderus un investorus, kas izmanto ilgtermiņa fundamentālo analīzi varbūt iedrošina JP Morgan un Deutsche Bank uzskati un prognozes par turpmāku Amazon akciju cenas kāpumu ilgtermiņā. Kā norāda Deutsche Bank analītiķis Lloyd Walmsley: "Mēs domājam, ka Amazon būtiski paplašinās sava biznesa fiziskos apmērus un ieies tādos tirgos, kā transportēšanas loģistika un veselības aprūpe, paverot vēl plašākas attīstības iespējas. Neskatoties uz akciju tirgus svārstīgumu, mēs domājam, ka cenu prognozes ir drošas un objektīvas."

Lai gan ilgtermiņa prognozes ir saistošas, joprojām pastāv riski, kā jebkurā investīcju veidā. Tomēr tiem, kas ir ieinteresēti ieguldījumu kontā priekš ilgtermiņa akciju un ETF pozīcijām, 15 pasaules lielāko biržu ietvaros, aicinam uzzināt vairāk par Admiral.Invest.

Īstermiņa tirdzniecības perspektīva

Četru stundu Amazon grafiks atklāj interesantu skatu īstermiņa treideriem.

Avots: Admiral Markets MT5SE, Amazon, 4 stundu grafiks - datu diapazons: no 2018. gada 1. maija līdz 2019. gada 4. februārim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Tehniskā "bilde"

Augstāk redzamajā grafikā skaidri redzams, ka Amazon akciju cena "tirgojas" konkrētā diapazonā. Visinteresantākais ir neveiksmīgs mēģinājums cenai izlauzties gan lejup, gan augšup. Šāda cenas kustība apzīmē nespēju izlauzties zem/virs atbalsta un pretestības līmeņiem (grafikā attēloti ar zilām līnijām), kas izceļ sānveida tendenci.

Šie līmeņi var piedāvāt tirdzniecības iespējas abos virzienos gan pircējiem, gan pārdevējiem, ja cena turpina atrasties šajā diapazonā.

Fundamentālā "bilde"

Vidējā cenas prognoze nākamajiem 12 mēnešiem ir 2124.46$, augstākā prognoze 2450$, bet zemākā 1920$. Faktiski tas nozīmē, ka lielākā daļa analītiķu uzskata, ka Amazon cena atgriezīsies pie visu laiku augstākā līmeņa un arī tirgus kapitalizācija atkal sasniegs 1 triljonu ASV dolārus. Tikai aptaujāti 32 analītiķi.

Šādas prognozes piedāvā lielu pieaugumu no pašreizējām cenām un var būt noderīgas īstermiņa treideriem, kas tirgo Amazon akciju CFD, izmantojot Admiral Markets Metatrader 5 platformu.

Secinājumi

Līdz ar neseno tehnoloģiskā sektora vājumu, treideri meklēs nākamo labāko akciju tirdzniecības iespēju. Amazon akcijas ir interesanta iespēja gan ilgtermiņa, gan īstermiņa treideriem. Ko darīsiet jūs?

Sāc tirdzniecībuAtruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.


Risku atruna

CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 77% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku.